Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oferta na szwedzkie Patrioty

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 09 maja 2018

Szwedzka agencja zamówień obronnych (FMV) otrzymała od Departamentu Obrony USA ofertę na system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu Patriot. Oferta obejmuje cztery baterie – każda wyposażona w stanowisko dowodzenia, system zasilania, radar i trzy wyrzutnie. Ponadto zawiera sprzęt do zarządzania na szczeblu batalionu dla dwóch szwedzkich batalionów obrony powietrznej.

Oferta dla Szwecji obejmuje cztery baterie zestawu OP Patriot / Zdjęcie: US Army

Oferta obejmuje również wstępne zapotrzebowanie na pociski, wyposażenie techniczne i części zamienne. W dokumencie uwzględniono także szkolenie szwedzkiego personelu w Stanach Zjednoczonych i wsparcie szkoleń żołnierzy w Szwecji. Szkolenie sił zbrojnych w zakresie obsługi systemu Patriot może rozpocząć się natychmiast po złożeniu zamówienia.

Większość wyposażenia może zostać dostarczona do Szwecji w latach 2021-2022.Oferta mieści się w budżecie sił zbrojnych i pozostanie ważna do 10 sierpnia.

FMV ustaliła, że prawdopodobnie najlepiej będzie zamówić pojazdy (około 60 ciągników i naczep) u tego samego producenta, Rheinmetall MAN Military Vehicles (RMMV), który zaopatruje już szwedzkie siły zbrojne, zamiast wprowadzać zupełnie nowy pojazd amerykański. FMV przestudiuje ryzyko związane z tym alternatywnym pojazdem i ma być gotowa do zamówienia pojazdów w ciągu kilku miesięcy.

Nieprzerwany proces podejmowania decyzji oznacza, że FMV będzie mogła szybko przedstawić rodzimym siłom zbrojnym szczegółową analizę kosztową i techniczną. Siły zbrojne będą musiały następnie uzyskać zgodę rządu, aby złożyć zamówienie za pośrednictwem FMV (Szwecja chce kupić Patrioty, 2017-11-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.