Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indyjski test antyrakietowy

Strategia i polityka, 07 marca 2009

Wczoraj Indie przeprowadziły test antyrakietowy. Głowica kinetyczna przeciwrakiety PAD zniszczyła cel na wysokości 80 km.

Test przeprowadzono u wybrzeży stanu Orissa. Celem była zmodyfikowana rakieta Dhanush, wystrzelona z okrętu płynącego na Zatoce Bengalskiej. Symulowała ona końcową fazę lotu rakiety o zasięgu 1500 km, podobnej do pakistańskiej Ghauri. Przeciwrakieta PAD (Prithvi Air Defence) wystartowała z poligonu na wyspie Wheeler. Do zderzenia doszło poza atmosferą, na wysokości bliskiej 80 km.

Głowica kinetyczna używana w indyjskiej przeciwrakiecie ma masę 30 kg. PAD, zbudowana na bazie rakiety balistycznej Prithvi, może zwalczać cele na wysokości do 85 km nadlatujące z odległości 300 - 1500 km. System wykorzystuje do naprowadzania radar Swordfish. Program jest rozwijany przy technologicznym wsparciu Izraela.

Pierwszy test PAD przeprowadzono 27 listopada 2006, gdy zniszczony został cel na wysokości 48 km. W drugiej próbie, 6 grudnia 2007, trafiony został cel na wysokości 15 km. Obecny test był trzecim z kolei.


Drukuj Góra