Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dłuższe misje RN na Bliskim Wschodzie

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 04 czerwca 2018

Royal Navy zamierza wydłużyć misje bojowe okrętów działających w rejonie Bliskiego Wschodu.

Od 2019 wydłużone mają zostać misje bojowe fregat rakietowych typ 23 na Bliskim Wschodzie / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii zapowiedziało, że od 2019 wydłużone zostaną misje okrętów Royal Navy działających na Bliskim Wschodzie. Zakłada się, że fregaty rakietowe typ 23, udające się w ten rejon, pozostaną tam na dłużej niż standardowe sześć – dziewięć miesięcy.

Celem zapowiadanych zmian jest poprawa zdolności operacyjnych Royal Navy na Bliskim Wschodzie oraz dostosowanie królewskiej floty do nowych wyzwań związanych z utrzymaniem swojej obecności wojskowej w tej części świata (Nowa baza Royal Navy w Bahrajnie, 2018-04-06). Do pewnego stopnia są one związane z przygotowaniami do formowania nowych lotniskowcowych grup bojowych, które będą tworzone wokół nowoczesnych lotniskowców typu Queen Elizabeth (HMS Queen Elizabeth w Portsmouth, 2018-02-28).

Tak duże zespoły bojowe, które mają operować m.in. na Bliskim Wschodzie, będą potrzebowały stałej osłony odpowiednio przystosowanych do tego okrętów, w tym wspomnianych fregat rakietowych typ 23. W ostatnich latach okręty tego typoszeregu przeszły modernizację, w ramach której wyposażono je m.in. w wydajniejsze zestawy obserwacyjne, w tym trójwspółrzędną stację radiolokacyjną średniego zasięgu Artisan 3D typu 997 i zestaw obrony powietrznej Sea Ceptor (Sea Ceptor w służbie, 2018-05-29).  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.