Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Saab dostarczy amunicję do norweskich granatników

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 czerwca 2018

Saab otrzymał od Norweskiej Agencji ds. Zamówień Obronnych (Norwegian Defence Material Agency, NDMA) zamówienie na dostawę amunicji do granatników wielozadaniowych Carl-Gustaf. Wartość zlecenia wynosi 110 mln SEK (ok. 46 mln zł). Dostawy mają zostać zrealizowane w br.

Szwedzkie siły zbrojne zamówiły dodatkową amunicję do granatników wielozadaniowych Carl-Gustaf / Zdjęcie: Saab

Zamówienie będzie realizowane zgodnie z ustaleniami zawartej z NDMA w 2017 ramowej umowy na dostawę amunicji dla systemu Carl-Gustaf (NDMA kupuje amunicję, 2017-09-13). Porozumienie umożliwia agencji zakup amunicji ćwiczebnej i bojowej do używanych przez norweskie siły zbrojne granatników wielozadaniowych Carl-Gustaf w wersjach M2 i M3 w l. 2017-2022.

- Drugie zamówienie od norweskiego klienta od czasu podpisania umowy ramowej jest dla nas wyraźnym dowodem zaufania do naszej amunicji. Norweskie siły zbrojne są od wielu lat użytkownikiem systemu Carl-Gustaf i wiemy, że chcą wyłącznie najlepszej amunicji dla swoich żołnierzy. My ją dostarczamy - powiedział Görgen Johansson, szef jednostki biznesowej Dynamics w Saab.

Granatniki wielozadaniowe Carl-Gustaf cechują się długą historią użycia operacyjnego na świecie, w tym w Europie Północnej i w rejonie Morza Bałtyckiego. Dzięki zastosowaniu wielu typów amunicji system umożliwia zwalczanie różnych zagrożeń, w tym m.in. pojazdów opancerzonych, przeszkód terenowych i sztucznych oraz oddziałów nieprzyjaciela kryjących się w zabudowaniach. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.