Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LATAM wdrażają Amadeus Altéa

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 06 czerwca 2018

Optymalizacja zużycia paliwa i maksymalizacja wydajności operacyjnej są dla linii lotniczych priorytetami. Rozwiązanie Amadeus Altéa Departure Control Flight Management stworzono w celu sprostania tym priorytetowym wyzwaniom, a LATAM to kolejne linie lotnicze, które zdecydowały się na jego wdrożenie. 

/ Zdjęcie: LATAM

Rozwiązanie to zwiększa wydajność i efektywność operacyjną przez automatyzację procesów zarządzania lotem. Platforma nowej generacji automatycznie analizuje obciążenie związane z pasażerami i ładunkami, aby przed każdym odlotem określić optymalne położenie środka ciężkości samolotu i obliczyć ilość niezbędnego paliwa.

Zarządzanie lotem to skomplikowane zadanie, które wymaga zaawansowanych obliczeń wykonywanych przez zespoły ekspertów. Automatyzacja i precyzja naszego rozwiązania zapewniają liniom lotniczym znacznie większą wydajność. Platforma udostępnia również aplikację, której można używać podczas kołowania, co pozwala LATAM komunikować się z załogą w samolocie.Modułowy charakter technologii Altéa sprawia, że przewoźnicy tacy jak LATAM mogą korzystać z samodzielnie wybranych rozwiązań, ponieważ mają do dyspozycji wysoki poziom integracji z istniejącymi systemami – wyjaśnia Vicky Huertas, wiceprezes Amadeusa ds. handlowych w dziale linii lotniczych w regionie Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Rozwiązanie do zarządzania lotem pomaga nam zoptymalizować wykorzystanie pojemności samolotu. Zapewnia pełen przegląd dostępnej przestrzeni ładunkowej w czasie rzeczywistym i precyzyjnie przewiduje, jak duży dodatkowy ładunek możemy załadować, w celu przekazania tej informacji na czas do pracowników odpowiednich obszarów. Wdrożyliśmy tę technologię z powodzeniem w całej naszej grupie. Od początku do końca wspierał nas przy tym zespół projektowy z Amadeusa – mówi Jorge Ihnen, wiceprezes ds. operacyjnych w liniach lotniczych LATAM Airlines Group.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.