Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zawiszacy na Puma-II-18

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 06 czerwca 2018

Żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Batalionowej Grupy NATO szkolą się w pokonywaniu przeszkód wodnych na Ośrodku Szkolenia Przepraw Wodnych Ruda.
Żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i wojsk sojuszniczych eFP (Enhanced Forward Presence) podczas ćwiczenia Puma-II-18 / Zdjęcia: st. Kpr. Bartosz Grądkowski, ppor. Maciej Wrotniak, 15. GBZmech.

Ćwiczenie Puma-II-18, które prowadzone jest w ramach międzynarodowego ćwiczenia Saber Strike – 18, wystartowało 4 czerwca. Tego samego dnia w ramach współpracy między wojskami sojuszniczymi eFP (Enhanced Forward Presence) i 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej żołnierze szkolili się, w jaki sposób szybko i sprawnie pokonywać przeszkody wodne.

W czasie zajęć ze szkolenia inżynieryjno-saperskiego realizowano, m.in. zagadnienia dotyczące przygotowania sprzętu bojowego do pokonywania przeszkody wodnej, prowadzenia działań bojowych z pokonaniem przeszkody wodnej i przeprawę po mostach towarzyszących. Zajęcia miały doskonalić i zgrywać działanie żołnierzy wojsk sojuszniczych podczas organizacji, urządzenia i zabezpieczenia przeprawy wodnej.

Podczas Saber Strike-18 sprawdzeniu w zakresie współdziałania z jednostkami państw-gospodarzy poddawane są Wielonarodowe Batalionowe Grupy Bojowe NATO stacjonujące na terenie Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Istotną rolę odgrywa w tym elemencie 15. Brygada Zmechanizowana, która wspólnie z rozmieszczoną w Bemowie Piskim grupą bojową prowadzi zintegrowane szkolenie w zakresie współdziałania i gotowości bojowej w układzie sojuszniczym.

Na podstawie informacji kpt. Anny Bielak-Pestki, 15. GBZmech.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.