Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

NATO nie dla Kataru

Strategia i polityka, 07 czerwca 2018

5 czerwca 2017 Katar został objęty embargiem i blokadą handlową przez grupę państw arabskich, na czele z Arabią Saudyjską, Egiptem, Bahrajnem i ZEA. Pretekstem było oskarżenie emiratu o destabilizowanie sytuacji na Bliskim Wschodzie i wpieranie organizacji terrorystycznych.

Mimo podpisania umowy o współpracy z Katarem, Sojusz Północnoatlantycki odrzucił prośbę emiratu o dołączenie do jego struktur / Zdjęcie: NATO

W wywiadzie dla oficjalnego czasopisma resortu obrony Altalaya, udzielonym w rocznicę sporu dyplomatycznego między państwami Zatoki Perskiej, który spowodował odizolowanie Kataru od regionalnych sojuszników, minister stanu ds. obrony Kataru Chalid ibn Muhammad al-Attija stwierdził, że Katar chciał stać się pełnoprawnym członkiem NATO. Katar stał się dziś jednym z najważniejszych krajów w regionie pod względem jakości uzbrojenia. Jeśli chodzi o członkostwo, jesteśmy głównym sojusznikiem spoza NATO. [Naszą] ambicją jest pełne członkostwo, jeśli rozwinie się nasze partnerstwo z NATO, a nasza wizja jest jasna – podkreślił minister al-Attija (DIMDEX 2018: NH90 dla Kataru, 2018-03-14, Kontrakt na F-15QA, 2017-12-28, Katar kupił Eurofightery , 2017-12-11).

Jednak NATO 6 czerwca odrzuciło prośbę Kataru o dołączenie do struktur Sojuszu. Cytowany przez AFP urzędnik NATO stwierdził, że zgodnie z Artykułem 10 Traktatu Północnoatlantyckiego, tylko kraje europejskie mogą stać się członkami NATO. Katar jest cennym i długoletnim partnerem NATO.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra