Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Biało-czerwone Boeingi dla PLL LOT

Lotnictwo cywilne, Historia, 09 czerwca 2018

W wytwórni w Everett zakończyło się malowanie Boeinga 787-9 dla PLL LOT w specjalne biało-czerwone barwy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Samolot nosi znaki rejestracyjne SP-LSC. Ma zostać przekazany przewoźnikowi w czerwcu br. Będzie obsługiwać trasy do Ameryki Północnej i Azji.

Boeing 787-9 dla PLL LOT w specjalnych biało-czerwonych barwach z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To coś, co jest wysysane z jej obrysu, to – według przewoźnika – flaga... / Zdjęcie: PLL LOT

Wygląd maszyny inspirowany jest powiewającą polską flagą poruszaną przez pęd startującego samolotu. Na przednich drzwiach znajduje się obrys granic Polski. Po jednej stronie kadłuba widnieje napis Dumni z Niepodległości Polski, a po drugiej Proud of Poland’s Independence – opisuje malowanie Dreamlinera polski przewoźnik. Internauci mają jednak inne, znacznie mniej pozytywne skojarzenia... Jakość artystyczna jest zaś oceniana w najlepszym wypadku jako amatorska.

To coś wypada pod ogonem nowego samolotu PLL LOT. Przewoźnik nie jest dumny z niepodległej Polski, a jedynie z jej niepodległości / Zdjęcie: PLL LOT

Do końca czerwca do eksploatacji ma wejść drugi podobnie pomalowany samolot dla PLL LOT. Chodzi o Boeinga 737 MAX8. Ten będzie eksploatowany na trasach europejskich (Kolejne 737 MAX dla PLL LOT, 2018-06-05, Dziesiąty Dreamliner we flocie LOT-u, 2018-05-07, LOT świętuje stulecie niepodległości , 2018-04-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.