Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kim Dzong Un przyleciał do Singapuru

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 10 czerwca 2018

Dziś rano, o 8:30 czasu lokalnego z Pyongyangu wystartował Boeing 747 linii Air China z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem na pokładzie. Początkowo numer lotu – CA122, wskazywał na kierowanie się do Pekinu. Jednak w czasie lotu numer został zmieniony – na CA61, a kierunek na Singapur. O 14:36 czasu lokalnego samolot wylądował na lotnisku Changi. Dopiero wtedy oficjalnie potwierdzono informacje medialne o podróży Kim Dzong Una.

Boeing 747 linii Air China z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem na pokładzie ląduje na lotnisku Changi w Singapurze / Zdjęcie: yonhapnews

Kim Dzong Un przybył do Singapuru na spotkanie z prezydentem USA, Donaldem Trumpem. Część jego doradców poleciała samolotem Ił-62 północnokoreańskich linii Air Koryo. Do Singapuru poleciał też z Pyongyangu samolot transportowy Ił-76 z samochodami delegacji, podarunkami i żywnością. Spotkanie ma odbyć się 12 czerwca 2018.

Prezydent Trump także już leci do Singapuru. Wystartował Boeingiem 747 Air Force One po powrocie ze szczytu G7, który odbył się w Kanadzie (gdzie Trump przed wylotem wycofał poparcie dla wspólnego komunikatu i ostro zaatakował jego gospodarza, kanadyjskiego premiera Justina Trudeau). Ma wylądować na lotnisku w bazie wojskowej Paya Lebar o 20:35 czasu lokalnego (14:35 w Polsce). Trumpowi towarzyszy szef dyplomacji USA Mike Pompeo, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton, szef kancelarii John Kelly.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.