Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowe strzały MMP

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 11 czerwca 2018

W maju żołnierze Armée de Terre (wojsk lądowych Francji) przeprowadzili szkolenie w eksploatacji przeciwpancernych pocisków kierowanych MMP (Missile Moyenne Portée). Podczas prób ogniowych dokonano dwóch odpaleń w trybie odpal i zapomnij, do celów znajdujących się w odległości ponad 5000 m, za każdym odnotowując trafienie.

Obecnie francuscy żołnierze szkolą się w użyciu MMP / Zdjęcie: MBDA, Laurent Guichardon

MMP będzie stopniowo zastępować pociski Milan, a także przenoszone przez bwp VAB ppk HOT i Eryx. Nowe pociski trafią do jednostek piechoty i kawalerii Armée de Terre (wojsk lądowych) i sił specjalnych. MMP ma stanowić także uzbrojenie kołowych wozów rozpoznawczych Jaguar EBRC, które wejdą do wyposażenia Armée de Terre w 2020.

Francuskie siły zbrojne odbiorą 400 wyrzutni i 1750 pocisków MMP do 2025. Pierwsze egzemplarze, dostarczone  w grudniu 2017, są obecnie używane do szkolenia. Przed końcem bieżącego roku MMP ma zostać użyty operacyjnie (Pierwsze MMP dla Francji, 2017-12-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.