Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze zdjęcia PHM Atlântico

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 12 czerwca 2018

Marynarka wojenna Brazylii opublikowała pierwsze zdjęcie śmigłowcowca PHM Atlântico, a więc ex-brytyjskiego HMS Ocean.

PHM Atlântico ma przejść do Brazylii latem. Zakłada się, że okręt osiągnie całkowitą zdolność operacyjną w 2020 / Zdjęcie: MO Brazylii

Na jednym z profilów Marinha do Brasil (marynarki wojennej Brazylii) w mediach społecznościowych opublikowano zdjęcie remontowanego i modernizowanego śmigłowcowca PHM Atlântico (A140). Okręt przechodzi wspomniane prace w Devonport. W sierpniu ma przejść do Brazylii, gdzie rozpoczną się przygotowania związane z przyjęciem go do służby.

PHM Atlântico do niedawna służył jako brytyjski śmigłowcowiec HMS Ocean (L12). Okręt wycofano ze służby w marcu br. po zaledwie dwudziestu latach (Wycofanie HMS Ocean, 2018-03-28). Marinha do Brazil odkupiła go od Brytyjczyków za ok 84 mln GBP (ok. 407 mln zł).

Okręt zakończył służbę w Royal Navy nie z powodu złego stanu technicznego, a rozłożonego w czasie programu przezbrajania królewskiej floty i przygotowywania jej na wyzwania XXI wieku, w których większą rolę odgrywać ma zdolność projekcji siły militarnej z dala od własnego wybrzeża i możliwość prowadzenia działań operacyjnych w wymiarze globalnym, do czego HMS Ocean nie był projektowany. Jego miejsce w linii ma zająć drugi z lotniskowców typu Queen Elizabeth, HMS Prince of Wales (R09, Wodowanie HMS Prince of Wales, 2017-12-23). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.