Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsze zdjęcia PHM Atlântico

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 12 czerwca 2018

Marynarka wojenna Brazylii opublikowała pierwsze zdjęcie śmigłowcowca PHM Atlântico, a więc ex-brytyjskiego HMS Ocean.

PHM Atlântico ma przejść do Brazylii latem. Zakłada się, że okręt osiągnie całkowitą zdolność operacyjną w 2020 / Zdjęcie: MO Brazylii

Na jednym z profilów Marinha do Brasil (marynarki wojennej Brazylii) w mediach społecznościowych opublikowano zdjęcie remontowanego i modernizowanego śmigłowcowca PHM Atlântico (A140). Okręt przechodzi wspomniane prace w Devonport. W sierpniu ma przejść do Brazylii, gdzie rozpoczną się przygotowania związane z przyjęciem go do służby.

PHM Atlântico do niedawna służył jako brytyjski śmigłowcowiec HMS Ocean (L12). Okręt wycofano ze służby w marcu br. po zaledwie dwudziestu latach (Wycofanie HMS Ocean, 2018-03-28). Marinha do Brazil odkupiła go od Brytyjczyków za ok 84 mln GBP (ok. 407 mln zł).

Okręt zakończył służbę w Royal Navy nie z powodu złego stanu technicznego, a rozłożonego w czasie programu przezbrajania królewskiej floty i przygotowywania jej na wyzwania XXI wieku, w których większą rolę odgrywać ma zdolność projekcji siły militarnej z dala od własnego wybrzeża i możliwość prowadzenia działań operacyjnych w wymiarze globalnym, do czego HMS Ocean nie był projektowany. Jego miejsce w linii ma zająć drugi z lotniskowców typu Queen Elizabeth, HMS Prince of Wales (R09, Wodowanie HMS Prince of Wales, 2017-12-23). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.