Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia morskie USS John C. Stennis

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 15 czerwca 2018

Amerykański atomowy lotniskowiec USS John C. Stennis wyszedł w morze rozpoczynając kolejny etap przygotowań do nowej misji bojowej.

USS John C. Stennis rozpoczął kolejny etap przygotowań do nowej misji bojowej / Zdjęcie: Mass Communication Specialist Seaman Apprentice Joshua Leonard, USN

Atomowy lotniskowiec USS John C. Stennis (CVN 74), typu Nimitz, opuścił Naval Base Kitsap-Bremerton w Waszyngtonie w czwartek. Okręt przejdzie serię ćwiczeń morskich nieopodal zachodnich wybrzeży USA, które będą stanowić kontynuację działań prowadzonych w poprzednich miesiącach (USS John C. Stennis wrócił do Bremerton, 2018-01-31).

Podczas ćwiczeń okręt będzie prowadził działania w ramach symulowanych scenariuszy sytuacyjnych. Celem tego przedsięwzięcia jest ocena funkcjonowania systemów i urządzeń pokładowych oraz zdolności operacyjnych jednostki. Ponadto, ćwiczenia posłużą do sprawdzenia przeszkolenia i zgrania załogi lotniskowca.

Najbliższa misja bojowa USS John C. Stennis będzie jedną z ostatnich zanim okręt zostanie skierowany do stoczni Newport News Shipbuilding w Wirginii, gdzie dokonana zostanie wymiana paliwa jądrowego lotniskowca, a także jego remont i modernizacja. Prace na okręcie mają rozpocząć się w 2021 (Przegląd i modernizacja USS John C. Stennis, 2017-12-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.