Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożegnanie 38. zmiany PKW KFOR

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 15 czerwca 2018

W czwartek w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierzy wyjeżdżających na misję w ramach 38. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR.

W czwartek pożegnano żołnierzy wyjeżdżających do Kosowa w ramach 38. zmiany PKW KFOR / Zdjęcia: st. szer. Agnieszka Grzelak, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej

Kontyngent wystawia 7. batalion kawalerii powietrznej ze składu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Elementy 38. zmiany PKW KFOR przygotowania do misji w Kosowie rozpoczęły w 2017. W styczniu kompania manewrowa z 7. batalionu, przygotowująca się do wyjazdu, zorganizowała obóz kondycyjny w Bieszczadach (Przygotowania nowej zmiany PKW KFOR, 2018-01-25).

Celem zgrupowania było przygotowanie stanu osobowego pododdziału do realizacji zadań o charakterze patrolowym w terenie górskim i podniesienie kondycji fizycznej. Żołnierze kompanii manewrowej wykonywali kilkunasto- i kilkudziesięciokilometrowe marsze górskie, podczas których zdobyto m.in. wiele szczytów masywu Połonina Wetlińska.

Polscy żołnierze uczestniczą w misji KFOR od 1999 (Nowe zmiany PKW, 2017-05-15). Ich główne zadania to stworzenie i utrzymanie warunków umożliwiających bezpieczne funkcjonowanie mieszkańców Kosowa w miejscu ich zamieszkania, zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także powstrzymywanie odradzania się konfliktu na terenie Kosowa.

Na podstawie informacji ppor. Bartosza Grzesło, 25. BKPow.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.