Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pożegnanie 38. zmiany PKW KFOR

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 15 czerwca 2018

W czwartek w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierzy wyjeżdżających na misję w ramach 38. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR.

W czwartek pożegnano żołnierzy wyjeżdżających do Kosowa w ramach 38. zmiany PKW KFOR / Zdjęcia: st. szer. Agnieszka Grzelak, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej

Kontyngent wystawia 7. batalion kawalerii powietrznej ze składu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Elementy 38. zmiany PKW KFOR przygotowania do misji w Kosowie rozpoczęły w 2017. W styczniu kompania manewrowa z 7. batalionu, przygotowująca się do wyjazdu, zorganizowała obóz kondycyjny w Bieszczadach (Przygotowania nowej zmiany PKW KFOR, 2018-01-25).

Celem zgrupowania było przygotowanie stanu osobowego pododdziału do realizacji zadań o charakterze patrolowym w terenie górskim i podniesienie kondycji fizycznej. Żołnierze kompanii manewrowej wykonywali kilkunasto- i kilkudziesięciokilometrowe marsze górskie, podczas których zdobyto m.in. wiele szczytów masywu Połonina Wetlińska.

Polscy żołnierze uczestniczą w misji KFOR od 1999 (Nowe zmiany PKW, 2017-05-15). Ich główne zadania to stworzenie i utrzymanie warunków umożliwiających bezpieczne funkcjonowanie mieszkańców Kosowa w miejscu ich zamieszkania, zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także powstrzymywanie odradzania się konfliktu na terenie Kosowa.

Na podstawie informacji ppor. Bartosza Grzesło, 25. BKPow.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.