Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Meksyk zamówił 6 Cougarów

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 11 marca 2009

Rząd Meksyku kupił 6 śmigłowców EC725 Cougar. To pierwszy kontrakt Eurocoptera na dostawy śmigłowców dla armii meksykańskiej.

Wcześniej europejskiemu koncernowi udało się sprzedać w Meksyku patrolowe śmigłowce morskie i maszynę, którą lata prezydent tego kraju. W Mexico City od 1982 funkcjonuje przedstawicielstwo Eurocoptera obsługujące Amerykę Środkową i sąsiednie kraje. W podlegającym mu ośrodku serwisowym pracuje 165 ludzi.

Nie ujawniono wartości obecnej transakcji. W czasie wizyty prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego w Mexico City, prezydent Meksyku Felipe Calderon ogłosił, że Eurocopter zainwestuje 550 mln USD w lokalne zakłady produkcyjne.

EC725 to śmigłowiec transportowy o udźwigu ponad 5,5, tony, zdolny do przewozu 29 pasażerów i 2-osobowej załogi.


Drukuj Góra