Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wizz Air uruchomi loty do Marrakeszu

Lotnictwo cywilne, 20 czerwca 2018

Wizz Air ogłasza najnowszy kierunek w siatce połączeń – Marrakesz, dostępny już teraz z Polski i Litwy. Nowe trasy zostaną uruchomione w październiku tego roku. Loty z Wilna zostaną zainaugurowane 29 października i będą wykonywane w poniedziałki i piątki, a rejsy Warszawy rozpoczną się 31 października i będą odbywać się we środy i niedziele.

Nowe trasy Wizz do Marrakeszu zostaną uruchomione w październiku tego roku / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Marrakesz leży u podnóża gór Atlas. Zwany czerwonym miastem, jest jednym z największych i najpopularniejszych w Maroku. Przyciąga podróżnych tradycyjnymi targowiskami, soukami, i wykwintną kuchnią. Nowo ogłoszony kierunek jest drugim marokańskim miastem dostępnym w siatce Wizz, która obecnie składa się ze 142 miejsc w 44 krajach w całej Europie i nie tylko (Wizz Air otwiera bazę w Wiedniu , 2018-06-15).

Pierwszym połączeniem linii z Maroka jest uruchomiony w 2017 Agadir. Aktualnie Wizz oferuje 7 tras do Maroka z 5 miast na Węgrzech, Litwie i w Polsce. Od pierwszego lotu Wizz do Maroka ponad 75 tys. turystów skorzystało z oferty przewoźnika.

Sorina Ratz, p.o. dyrektora komunikacji korporacyjnej w Wizz Air powiedziała: Nowy, atrakcyjny kierunek to kolejny etap rozbudowy siatki połączeń WIZZ. Po raz pierwszy w naszej ofercie pojawia się możliwość podróży z Warszawy i Wilna do Marrakeszu, co daje naszym klientom wyjątkową szansę odkrywania bogatej kultury Maroka, malowniczych budynków i doskonałej kuchni.

Rachid Hamzaoui, prezes marokańskiego Narodowego Biura Turystycznego (MNTO), dodał: Cieszy nas rozwój Wizz Air w Maroku. Razem udało nam się zbudować znakomitą relację, co pozwoliło na połączenie Agadiru, a następnie Marrakeszu z najważniejszymi stolicami Europy Wschodniej. Mamy nadzieję na dalszą rozbudowę siatki połączeń Wizz z marokańskich miast. Dzięki naszej współpracy, wielu międzynarodowych gości odwiedza Maroko i korzysta z atrakcji kraju (Zimowy rozkład z Katowic , 2017-10-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.