Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy 737 MAX dla Jet Airways

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 21 czerwca 2018

Boeing dostarczył Jet Airways 19 czerwca pierwszy samolot komunikacyjny 737 MAX 8. Linie są pierwszym użytkownikiem tego modelu w Indiach. Jest to zarazem pierwszy ze 150 samolotów rodziny 737 MAX, które linie z Bombaju zamówiły jesienią 2015 i wiosną tego roku (Jet Airways zamawiają kolejne 737 MAX, 2018-04-04).

Jet Airways są pierwszym użytkownikiem Boeingów 737 MAX 8 w Indiach / Zdjęcie: Boeing

Nowy 737 MAX jest kluczowym elementem naszej przyszłej strategii rozwoju i jesteśmy dumni, że możemy stać się pierwszą linią lotniczą w Indiach, która zaoferuje ten zupełnie nowy samolot naszym klientom. Model 737 jest podstawą naszej floty od wielu lat i cieszymy się, że możemy wykorzystać doskonałe możliwości nowego 737 MAX. Ulepszona ekonomika i wydajność, a także system rozrywki pokładowej umożliwią nam wzmocnienie naszej pozycji jako wiodących linii lotniczych w Indiach – powiedział Naresh Goyal, prezes Jet Airways.

To przełomowe osiągnięcie stanowi kolejny rozdział w naszych długich i udanych relacjach z Jet Airways, które nadal utrzymują pozycję lidera na wysoce konkurencyjnym rynku. Jestem przekonany, że nowe 737 MAX umożliwią liniom pomyślne osiągnięcie długoterminowego wzrostu w przyszłości – dodał Dinesh Keskar, starszy wiceprezes Boeing Commercial Airplanes, odpowiedzialny za region Azji-Pacyfiku i Indii.

Jet Airways to drugie co do wielkości linie lotnicze w Indiach z flotą blisko 120 samolotów, obsługujących ponad 60 miejsc docelowych w 15 krajach w Azji, Europie i Ameryce Północnej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.