Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozpoczęto Dynamic Mongoose 2018

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 28 czerwca 2018

Siły morskie państw NATO biorą udział w rozpoczętych przed kilkoma dniami ćwiczeniach Dynamic Mongoose 2018, które prowadzone są na północnym Atlantyku.

Tegoroczna edycja wielonarodowych ćwiczeń morskich Dynamic Mongoose prowadzona będzie do 6 lipca / Zdjęcie: FRAN CPO Christian Valverde, NATO

Ćwiczenia Dynamic Mongoose 2018 będą prowadzone do 6 lipca na północnych wodach Oceanu Atlantyckiego, w tym nieopodal wybrzeży Norwegii. Uczestniczą w nich siły morskie i powietrzne m.in. z Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Kanady, Niemiec, Norwegii, Turcji, USA i Wielkiej Brytanii.

Celem ćwiczeń jest podniesienie zdolności współpracy sił morskich państw NATO podczas prowadzenia różnorodnych działań operacyjnych. Duży nacisk kładziony jest na doskonalenie umiejętności wykrywania, identyfikacji i zwalczania nieprzyjacielskich okrętów podwodnych.

- To wartościowe ćwiczenie pozwoli nam podnieść, wspólnie z sojusznikami i partnerami z NATO, nasze zdolności prowadzenia działań ZOP, poprawić współpracę i wzmocnić sojusze, które łączą nas we wspólnym celu, jaki jest zapewnienie regionalnego bezpieczeństwa – powiedział komandor porucznik Chad R, Donnelly, dowódca eskadry Patrol Squadron (VP) 10, Red Lancers, która bierze udział w ćwiczeniach. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.