Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RAF utraciły w Iraku Herculesa

Lotnictwo wojskowe, Wypadki, Strategia i polityka, 01 lipca 2018

Portal Jane’s poinformował, że brytyjskie RAF (Królewskie Wojska Lotnicze) utraciły w czasie operacji specjalnej w Iraku samolot C-130J-30. Został on spisany ze stanu po analizie uszkodzeń, jakim uległ w wyniku twardego lądowania. Incydent miał miejsce w sierpniu 2017 podczas operacji sił koalicyjnym przeciwko tzw. państwu islamskiemu.

Specjalnie przebudowane samoloty C-130J C4 i C5 są eksploatowane przez 47 Sqn RAF / Zdjęcie: c130.net – Asif Shamim

Brytyjczycy uczestniczyli wówczas w działaniach w północnej Syrii, w okolicach Rakki. Operacja miała kryptonim Shader. Utrata Herculesa była pierwszą brytyjską stratą lotniczą podczas tej operacji.

Według Jane’sa, utracony samolot to C-130J-30 Hercules C4 (L-382) nr takt. ZH873, nr ser. 382-5457. Rzecznik brytyjskiego Ministerstwa Obrony (MoD) odmówił potwierdzenia tej informacji i jakiegokolwiek komentarza. Uzasadnił to potrzebą bezpieczeństwa narodowego i możliwością ujawnienia informacji groźnych dla skuteczności i bezpieczeństwa sił zbrojnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.