Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IM-SHORAD od Leonardo

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 02 lipca 2018

US Army (wojska lądowe Stanów Zjednoczonych Ameryki) wybrały Leonardo DRS jako dostawcę uzbrojenia dla kołowych transporterów opancerzonych Stryker, przeznaczonych do zadań obrony powietrznej bliskiego zasięgu brygadowych zespołów bojowych US Army podczas konfliktów asymetrycznych (Interim, Mobile Short Air Defence, IM-SHORAD).

Wizualizacja Strykera A1 z zestawem IM-SHORAD / Ilustracja: Leonardo DRS

Początkowo za faworyta uważany był Boeing, który przedstawił swoje rozwiązanie w połowie ub.r. Jednak podczas pokazów nowych zestawów, przeprowadzonych we wrześniu 2017 na poligonie White Sands, okazało się, że chętnych do zdobycia kontraktu jest więcej. Swoje propozycje pokazały wówczas także izraelski Rafael (z użyciem elementów Iron Dome) i południowokoreańska spółka Hanwha (zestaw Flying Tiger). Leonardo DRS ujawnił swój zestaw dopiero w marcu br. podczas AUSA i niespodziewanie został zwycięzcą konkursu (Przeciwlotniczy Stryker , 2017-08-11).

Dla potrzeb projektu IM-SHORAD Leonardo DRS i Moog opracowały wyposażenie obejmujące tzw. rekonfigurowany zestaw uzbrojenia (zsmu) z wyrzutniami pocisków Raytheon Stinger, Lockheed Martin Hellfire, 30-mm działkiem M230 i sprzężony z nim 7,62-mm km oraz wielozadaniowy radiolokator izraelskiej spółki Rada i urządzenia walki elektronicznej.

Kontrakt przyznany przez Departament Obrony zobowiązuje Leonardo DRS do dostarczenia 9 prototypów IM-SHORAD w 2019. Po zakończeniu ich prób Pentagon podejmie decyzję o zakupie seryjnych zestawów. Amerykanie zamierzają pozyskać 144 zestawy IM-SHORAD do roku budżetowego 2022. Ma to pozwolić na wyekwipowanie 4 batalionów wyposażonych w Strykery (Pierwszy Dragoon w Europie, 2017-12-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.