Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa MiGa-29A z 22. BLT

Lotnictwo wojskowe, Wypadki, 06 lipca 2018

Dzisiaj w nocy o godz. 01.57 w okolicach Pasłęka (woj. warmińsko-mazurskie), podczas lotów nocnych, rozbił się samolot myśliwski MiG-29A z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Królewie Malborskim.  Jak podaje MON pilot katapultował się w okolicach miejscowości Sakówko (18 km od Malborka).

Szczątki MiGa-29 rozbitego w okolicach miejscowości Sakówko / Zdjęcie: tvn24

Samolot rozbił się o ziemię ok. 500 m od zabudowań, a następnie spalił niemal całkowicie. Pożar gasiły jednostki straży pożarnej z Pasłęka oraz Elbląga. Według oficera dyżurnego Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, pilot został znaleziony martwy w odległości 200 m od wraku. Po 2:30 lekarz pogotowia potwierdził zgon lotnika.

Według MON zmarły pilot miał nalot ponad 850 h, w tym ponad 600 h na MiG-29 (w tym dyżury bojowe). Wielokrotnie brał udział w ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych. Okoliczności wypadku bada Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (Rozbił się MiG-29 z Mińska Mazowieckiego, 2017-12-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.