Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

1000. misja Rafale w operacji Chammal

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 06 lipca 2018

Wielozadaniowe samoloty bojowe Rafale ze składu Groupe de Bombardement 43 Armee de l’Air (wojsk lotniczych Francji), biorące udział w operacji Chammal, której celem jest zwalczanie terroryzmu na terenie Iraku i Syrii, wykonały 1000 lotów bojowych. Rekordowa misja została przeprowadzona 20 czerwca przez jeden z samolotów stacjonujących w bazie Muwaffaq Salti w Azraq w Jordanii.

Para francuskich Rafale przed startem do kolejnej misji przeciwko islamistom / Zdjęcie: MO Francji

Rafale są zaangażowane w operację Chammal od sierpnia 2016. Obecnie w Jordanii stacjonują 4 samoloty tego typu, a w leżącej na terytorium Abu Zabi bazie Al Dhafra – 6 kolejnych. Ogółem francuskie Rafale wspierające działania przeciwko islamistom na terenie Lewantu wylatały ponad 4900 godzin, w tym 1300 h w nocy i wykonały 2400 tankowań w powietrzu w strefie działań bojowych (Nocne loty Rafale nad ZEA, 2018-03-29).

Francuskie Rafale wykonują misje rozpoznania taktycznego i bezpośredniego wsparcia lotniczego sił sojuszniczych. W trakcie działań ich załogi zrzuciły na pozycje islamistów 327 bomb i pocisków kierowanych (Skuteczna misja francuskich Rafale, 2017-01-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.