Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy morskie HMS Northumberland

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 06 lipca 2018

Brytyjska fregata rakietowa HMS Northumberland przechodzi testy morskie stanowiące podsumowanie kilkuletniego przeglądu remontowego i modernizacji.

HMS Northumberland przechodzi testy morskie po zakończeniu przeglądu remontowego i modernizacji / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Testy morskie fregaty rakietowej HMS Northumberland (F238), typ 23, prowadzone są nieopodal południowo-zachodnich wybrzeży kraju. Ich celem jest ocena funkcjonowania podstawowych systemów i urządzeń pokładowych okrętu, który przez ostatnie dwa lata przechodził przegląd remontowy i modernizację.

Po zakończeniu testów morskich zostanie podjęta decyzja o tym, czy okręt może wrócić do służby. Zakłada się, że jest to czysta formalność i jednostka niebawem ponownie wejdzie do portu macierzystego HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport. HMS Northumberland powinna być gotowa do działań operacyjnych do końca br.

Prace na HMS Northumberland trwały dwa lata. W tym czasie okręt otrzymał m.in. trójwspółrzędną stację radiolokacyjną średniego zasięgu Artisan 3D typu 997 i zestaw obrony powietrznej Sea Ceptor (Sea Ceptor w służbie, 2018-05-29). Wymieniono również ponad 10 km przewodów i ok. 5 km rur. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.