Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Alpino w drodze z USA

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 lipca 2018

Włoska fregata rakietowa Alpino jest w drodze powrotnej do kraju po dwumiesięcznej prezentacji nieopodal wschodnich wybrzeży USA.

Fregata rakietowa Alpino służyła promocji włoskiej oferty dla US Navy / Zdjęcie: MO Włoch

Przez ostatnie dwa miesiące fregata rakietowa Alpino (F 594), typu Carlo Bergamini, operowała w rejonie wschodnich wybrzeży USA, prowadząc ćwiczenia z okrętami US Navy (Włochy promują swoje fregaty w USA, 2018-05-22). Włoska jednostka odbyła też wizyty w bazie morskiej w Norfolk oraz portach w Baltimore, Nowym Jorku i Bostonie (Kolejny etap prezentacji Alpino, 2018-05-30).

Wizyta Alpino w USA, poza czysto kurtuazyjnym charakterem, miała na celu promocję włoskich fregat typu Carlo Bergamini (proj. FREMM, Fregata europea multi-missione). Okręty są oferowane US Navy w ramach programu FFG(X).

Program FFG(X) zakłada zakup serii nowoczesnych fregat rakietowych, które będą stanowić rozwiązanie pośrednie między niszczycielami typu Arleigh Burke (Odbiór USS Thomas Hudner, 2018-06-18) a okrętami klasy Littoral Combat Ship (USS Manchester w San Diego, 2018-06-20). Włoskie FREMMy oferowane są przez rodzimą grupę stoczniową Fincantieri. W przetargu uczestniczy też czterech innych producentów (Kontrakt na amerykańskie fregaty, 2018-02-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.