Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Solowy lot Koreańczyka w F-35A

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 25 lipca 2018

Mjr Kiyun Jung jest pierwszym pilotem Daehanminguk Gong-gun (wojsk lotniczych Republiki Korei), który wykonał samodzielny lot za sterami wielozadaniowego samolotu bojowego F-35A Lightning II. Historyczne wydarzenie miało miejsce 20 lipca w bazie US Air Force Luke w Arizonie. Co szczególnie interesujące, samolotem pilotowanym przez mjra Junga był pierwszy południowokoreański F-35A (AW-1).

Południowokoreański F-35A pilotowany przez mjr Junga przed startem do lotu / Zdjęcie: US Air Force

Koreańczyk przygotowywał się do pierwszego samodzielnego lotu F-35A w trakcie intensywnych wykładów, lotów symulacji i zajęć praktycznych pod okiem personelu z 944th Operations Group Detachment 2, 56th Fighter Wing  i Lockheed Martina.

Byłem bardzo podekscytowany tym lotem, a dzięki wcześniejszej nauce samolot wydawał mi się znajomy i mogłem wykonać spokojny lot. To moja praca i to wspaniale, że w końcu udało mi się wystartować i pracować nad tym, aby stać się najlepszym pilotem F-35, jakim mogę być. Moje cele jako pilota F-35 to prowadzenie i uczenie moich kolegów w Republice Korei, aby stali się najlepsi na świecie – powiedział po locie mjr Jung.

Południowokoreańskie F-35A dotrą do kraju w 2019. Miejscem ich stacjonowania będzie baza w Cheongju. Wcześniej szkolenie w USA przejdą trzy grupy pilotów i personelu technicznego Daehanminguk Gong-gun, odpowiedzialnego za eksploatację F-35A (Prezentacja południowokoreańskiego F-35A, 2018-03-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.