Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze loty AH-64E i CH-47F(I) dla Indii

Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 lipca 2018

Boeing India poinformował o pierwszych lotach pierwszych śmigłowców АН-64Е Apache Guardian i CH-47F(I) Chinook zbudowanych na zamówienie Indii. Oblot pierwszego z nich miał miejsce 16 lipca. CH-47F(I) oblatano 23 lipca 2018.

Boeing АН-64Е Apache Guardian z tymczasowym numerem rejestracyjnym N4801A – pierwszy egzemplarz dla Indii w pierwszym locie. Mesa, Arizona, 16 lipca 2018 / Zdjęcie: Boeing

Kontrakty na dostawy śmigłowców Boeing AH-64E i CH-47F(I) Indie zawarły 28 września 2015. Zamówienie, warte ponad 2,5 mld USD, obejmowało 22 bojowe AH-64E i 15 ciężkich transportowych CH-47F(I). Opcje obejmowały możliwość zamówienia jeszcze 11 AH-64E i 7 CH-47F(I). Kontrakty na same śmigłowce zostały zawarte bezpośrednio z Boeingiem (Direct Commercial Sales, DCS), ale uzbrojenie oraz pakiety szkoleniowe i serwisowe dla śmigłowców bojowych Indie zamówiły zgodnie z procedurą FMS (Foreign Military Sales) za pośrednictwem rządu USA.

Pierwszy lot pierwszego śmigłowca CH-47F(I) Chinook przeznaczonego dla Indii, z tymczasowym numerem rejestracyjnym N279RN. Filadelfia, 23 lipca 2018 / Zdjęcie: Boeing

30% wartości DCS Boeing ma reinwestować w Indiach w ramach offsetu. Offset ma objąć m.in. produkcję przez spółkę Tata Boeing Aerospace Limited (TBAL) kadłubów śmigłowców rodziny AH-64. Z kolei Dynamatics Technologies z Bangalore ma dostarczać komponenty śmigłowców CH-47F.

Dostawy pierwszych AH-64E i CH-47F(I) do Indii mają się rozpocząć w 2019 (Podano terminy dostaw indyjskich wiropłatów, 2016-08-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.