Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

10 lat A380 w Emirates

Lotnictwo cywilne, 02 sierpnia 2018

Linie Emirates obchodzą 10. rocznicę wprowadzenia do eksploatacji samolotów A380. Od pierwszego lotu z Nowego Jorku do Dubaju 1 sierpnia 2008 A380 Emirates przewiozły ponad 105 mln pasażerów, pokonując przeszło 1,5 mld km w trakcie 115 tys. lotów, czyli równowartość 39 tys. podróży dookoła świata.

Emirates dysponują największą na świecie flotą A380, na którą składają się 104 samoloty tego typu / Zdjęcie: Emirates

Emirates dysponują największą na świecie flotą A380, na którą składają się 104 dwupokładowe samoloty komunikacyjne, wykonujące regularne loty do 49 miast na sześciu kontynentach. Codziennie z portu macierzystego przewoźnika w Dubaju wylatuje ponad 80 A380. Oprócz tego linie oczekują na dostawę 58 kolejnych A380.

Obecnie przewoźnik obsługuje zarówno najkrótsze, jak i najdłuższe bezpośrednie połączenie A380 na świecie: Dubaj-Doha i Dubaj-Auckland. Linie zwiększyły zarówno liczbę regularnych połączeń do największych lotnisk, jak i zapotrzebowanie na loty do portów regionalnych takich jak Manchester, Brisbane, Kuala Lumpur, Houston, Praga, Kuwejt, Mauritius, Johannesburg czy São Paulo (Nowe loty do Auckland przez Bali, 2018-06-18, A380 ląduje w Dosze, 2016-12-03).

A380 Emirates odgrywa także ważną rolę w przemyśle lotniczym i łańcuchach dostaw, przyczyniając się do zatrudnienia setek tysięcy wykwalifikowanych pracowników i przynosząc istotne korzyści gospodarcze krajom, na terenie których znajdują się zakłady produkcyjne A380
 

Od pierwszego lotu A380 Emirates upłynęło 10 niezwykłych lat. Obecnie jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i podziwianych samolotów na świecie. Pasażerowie uwielbiają podróżować na jego pokładzie z uwagi na jego przestronność, która zapewnia większą wygodę we wszystkich klasach, a kojarzone z nim wyjątkowe produkty takie jak salon pokładowy, prysznice Shower Spa czy prywatne kabiny w klasie pierwszej zrewolucjonizowały podróż lotniczą.  Chcemy w dalszym ciągu oferować naszym klientom najwyższą jakość usług na pokładzie naszego flagowego samolotu i wprowadzać innowacje, które nie przestaną ich zachwycać za każdym razem – powiedział Sir Tim Clark, prezes linii Emirates.

A380 Emirates odgrywa także ważną rolę w przemyśle lotniczym i łańcuchach dostaw, przyczyniając się do zatrudnienia setek tysięcy wykwalifikowanych pracowników i przynosząc istotne korzyści gospodarcze krajom, na terenie których znajdują się zakłady produkcyjne A380. Samolot wspomaga rozwój handlu i turystyki, zwiększając ruch i zapotrzebowanie na obsługiwanych trasach, a producent ma nadzieję, że w przyszłości nadal będzie odgrywać ważną rolę w gospodarkach i społeczeństwach, którym służy (Więcej lotów Emirates do Toronto , 2018-07-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.