Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykanie w Keflavik

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 06 sierpnia 2018

Liczący 250 lotników i 13 myśliwców F-15C/D Eagle ze składu 493rd Expeditionary Fighter Squadron z bazy lotniczej RAF Lakenheath w W. Brytanii kontyngent US Air Force rozpoczął 3 sierpnia kolejną, już 11. misję Icelandic Air Surveillance. Cztery samoloty będą zaangażowane bezpośrednio w ochronę nieba nad Krajem Lodu, a pozostałe wykonywać będą misje szkoleniowe, dzięki czemu amerykańscy piloci zdobędą doświadczenie operowania w nieznanej przestrzeni powietrznej.

Amerykanie odpowiadają za obronę przestrzeni powietrznej Islandii już po raz 11. / Zdjęcia: US Air Force

Misja ta daje nam szansę na wzmocnienie naszego partnerstwa z sojusznikami z NATO oraz szkolenie w różnych miejscach, przy jednoczesnym dalszym zwiększaniu naszej gotowości i zdolności do wykonywania zadań –  powiedział ppłk Cody Blake, dowódca 493. EFS.

Każdego roku przekonujemy, jak wysokie kwalifikacje mają wojska lotnicze państw NATO i jak dobrze wyszkoleni są ich piloci do prowadzenia [takich] misji. To właśnie sprawia, że NATO jest tak wspaniałym sojuszem – dodał kpt. Jon B. Gudnason z Landhelgisgæsla Íslands (straży wybrzeża Islandii).

Ponieważ Islandia nie dysponuje własnymi siłami zbrojnymi, od 2008 lotnictwo innych krajów Sojuszu okresowo patroluje jej przestrzeń powietrzną. Zwykle misje wykonywane są trzy razy w roku, a Stany Zjednoczone Ameryki są odpowiedzialne za co najmniej jedną rotację rocznie. Do tej pory 9 państw było odpowiedzialnych za ochronę nieba nad Islandią: Francja, Dania, Norwegia, Niemcy, Kanada, Portugalia, Włochy, Czechy i Stany Zjednoczone (RCAF strzegą Islandii, 2017-05-23, Włosi powrócili z Islandii , 2017-04-21, Gwardia Narodowa na Islandii , 2016-04-05, Czesi wracają z Islandii , 2015-08-25).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.