Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

3 nowe połączenia Wizz z Polski

Lotnictwo cywilne, 07 sierpnia 2018

Linie Wizz Air ogłosiły trzy nowe połączenia: z Warszawy do Wiednia oraz z Gdańska i Wrocławia. Od 28 października loty Gdańsk-Charków i Wrocław-Charków będą wykonywane dwa razy w tygodniu, we środy i niedziele, a rejs Warszawa-Wiedeń realizowany będzie codziennie. Po Kijowie i Lwowie to już trzecie regularne połączenie z Ukrainą realizowane z Portu Lotniczego Gdańsk.

Rejsy Wizz Air z Warszawy do Wiednia oraz z Gdańska i Wrocławia do Charkowa rozpoczną się 28 października / Zdjęcie: Port Lotniczy Wrocław

W związku z sukcesem i popularnością rejsów na Ukrainę węgierski przewoźnik uruchamia kolejne połączenie z Wrocławia na Wschód. Charków znakomicie uzupełnia naszą ofertę i to dobra informacja dla pasażerów podróżujących z Wrocławia – stwierdził Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Andras Rado, Manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air powiedział: Z ogromną radością ogłaszamy dziś 3 nowe trasy z trzech polskich lotnisk do Austrii i na Ukrainę. To doskonała okazja dla naszych pasażerów podróżujących w celach biznesowych i turystycznych, aby odkrywać nowe miejsca na mapie Europy. Wizz jako europejska linia lotnicza, zawsze chce tworzyć coraz ciekawsze możliwości dla swoich klientów w całej Europie i poza nią. Nasz stały wzrost w Polsce dodatkowo wzmacnia zaangażowanie Wizz Air w całym kraju, ale także w regionach i na lotniskach w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu.

Zgodnie z przewidywaniami, w ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku Wizz Air przewiózł ponad 4,3 mln pasażerów na trasach z i do Polski. To o 18% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, co czyni Wizz Air drugim przewoźnikiem niskokosztowym w Polsce. Obecnie Wizz oferuje 161 tras do 31 krajów z Polski, z ponad 10,3 mln miejsc w sprzedaży w 2018 z 8 polskich lotnisk (Wizz Air uruchomi loty do Marrakeszu, 2018-06-20).

Oprócz tego węgierskie towarzystwo uruchomi rejsy:  Budapeszt – Doncaster Sheffield, Krajowa – Bruksela Charleroi, Tirana – Dortmund, Wilno – Lwów, Prisztina – Miluza, Prisztina – Dortmund, Prisztina – Memmingem i Lwów – Bratysława.

Dodając 11 nowych tras, Wizz Air rozszerza zasięg swojej siatki połączeń w całej Europie i poza nią. Pasażerowie Wizz, którzy szukają ciekawych możliwości podróży, mogą teraz odkryć 17 nowych miejsc w 13 krajach. Wraz z ogłoszonymi dzisiaj trasami, Wizz dodaje ponad 125 nowych tras w 2018 i ponad 700 dodatkowych tygodniowych lotów na istniejących trasach w swojej zróżnicowanej siatce połączeń obejmującej 44 kraje (Nowe centrum obsługowe Wizz Air, 2018-07-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.