Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RFA Tideforce w kraju

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 sierpnia 2018

Czwarty i ostatni brytyjski zbiornikowiec paliwowy typu Tide dotarł do kraju. W najbliższych miesiącach okręt przejdzie prace wykończeniowe.

Zbiornikowiec paliwowy RFA Tideforce w zakładach A&P Group w Falmouth / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Zbiornikowiec paliwowy RFA Tideforce (A139), typu Tide, dotarł do zakładów A&P Group w Falmouth prosto ze stoczni Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering w Okpo-dong w Republice Korei, gdzie został zbudowany (Chrzest RFA Tideforce, 2018-01-25). W najbliższych miesiącach okręt przejdzie prace wykończeniowe. W ich trakcie zamontowane zostanie kluczowe wyposażenie pokładowe, w tym urządzenia łączności, uzbrojenie i zestawy samoobrony.

RFA Tideforce jest czwartym i ostatnim zbiornikowcem paliwowym typu Tide zbudowanym dla Royal Fleet Auxiliary przez DSME. Pierwsze dwa okręty, RFA Tidespring (A136) i RFA Tiderace (A137), przyjęto już do służby (RFA Tiderace w linii, 2018-08-07, RFA Tidespring w linii, 2017-11-28). Trzeci zaopatrzeniowiec, RFA Tidesurge (A138), przechodzi prace wykończeniowe w Falmouth (RFA Tidesurge w kraju, 2018-03-29).

W przyszłości zaopatrzeniowce typu Tide będą odpowiadały za wsparcie lotniskowcowych grup bojowych, które będą tworzone wokół lotniskowców typu Queen Elizabeth (HMS Queen Elizabeth w Portsmouth, 2018-02-28), niszczycieli rakietowych typ 45 (Przygotowania do misji brytyjskich okrętów, 2018-08-03), fregat typ 23 (Powrót HMS Montrose, 2018-07-23) i 26 (Imię nowej fregaty typu City, 2018-03-02) oraz atomowych okrętów podwodnych typu Astute (Pierwsze zanurzenie HMS Audacious, 2018-01-16). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.