Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powrót HMS Sutherland

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 17 sierpnia 2018
Brytyjska fregata rakietowa HMS Sutherland powróciła do kraju po zakończeniu wielomiesięcznej misji bojowej w Azji.

Fregata rakietowa HMS Sutherland powróciła do kraju po zakończeniu misji bojowej na Oceanie Spokojnym / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Fregata rakietowa HMS Sutherland (F81), typ 23, powróciła do portu macierzystego HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport na południu kraju. Okręt zakończył tym samym siedmiomiesięczną misję bojową w Azji, którą zapoczątkowano w styczniu (Nowa misja HMS Sutherland, 2018-01-11).

W tym czasie brytyjska fregata prowadziła działania operacyjne na wodach Oceanu Spokojnego. Okręt ćwiczył z siłami morskimi lokalnych sojuszników, w tym Australii, Japonii, Nowej Zelandii i USA (HMS Sutherland ćwiczy w Japonii, 2018-05-04). HMS Sutherland odbył też serię kurtuazyjnych wizyt w portach morskich w Malezji, Republice Korei i Singapurze.

Miejsce HMS Sutherland na Oceanie Spokojnym zajęła inna fregata rakietowa typ 23, HMS Argyll (F231). Okręt rozpoczął swoją misję w czerwcu opuszczając bazę w Devonport (HMS Argyll w drodze na Pacyfik, 2018-06-19). Ponadto, wiosną ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii poinformowało o skierowaniu w rejon Pacyfiku okrętu desantowego HMS Albion (L14) typu Albion (Royal Navy na Pacyfiku, 2018-04-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.