Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót HMS Sutherland

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 17 sierpnia 2018
Brytyjska fregata rakietowa HMS Sutherland powróciła do kraju po zakończeniu wielomiesięcznej misji bojowej w Azji.

Fregata rakietowa HMS Sutherland powróciła do kraju po zakończeniu misji bojowej na Oceanie Spokojnym / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Fregata rakietowa HMS Sutherland (F81), typ 23, powróciła do portu macierzystego HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport na południu kraju. Okręt zakończył tym samym siedmiomiesięczną misję bojową w Azji, którą zapoczątkowano w styczniu (Nowa misja HMS Sutherland, 2018-01-11).

W tym czasie brytyjska fregata prowadziła działania operacyjne na wodach Oceanu Spokojnego. Okręt ćwiczył z siłami morskimi lokalnych sojuszników, w tym Australii, Japonii, Nowej Zelandii i USA (HMS Sutherland ćwiczy w Japonii, 2018-05-04). HMS Sutherland odbył też serię kurtuazyjnych wizyt w portach morskich w Malezji, Republice Korei i Singapurze.

Miejsce HMS Sutherland na Oceanie Spokojnym zajęła inna fregata rakietowa typ 23, HMS Argyll (F231). Okręt rozpoczął swoją misję w czerwcu opuszczając bazę w Devonport (HMS Argyll w drodze na Pacyfik, 2018-06-19). Ponadto, wiosną ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii poinformowało o skierowaniu w rejon Pacyfiku okrętu desantowego HMS Albion (L14) typu Albion (Royal Navy na Pacyfiku, 2018-04-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.