Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35B dla Republiki Korei?

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 17 sierpnia 2018

Południowokoreańska marynarka wojenna opublikowała ogłoszenie o przetargu na projekt badawczy, którego celem jest zbadanie możliwości operowania wielozadaniowych samolotów bojowych stealth F-35B Lightning II (wersji skróconego startu i pionowego lądowania) z pokładów śmigłowcowców / okrętów desantowych typu Dokdo. W tym celu zakłada się odpowiednie przebudowanie jednostki.

Marynarka wojenna Republiki Korei chce zbadać, czy samoloty F-35B mogą operować ze śmigłowcowców / okrętów desantowych typu Dokdo / Zdjęcie: US Navy

Wcześniej miejscowe media spekulowały, że dowództwo Daehanminguk Haegun (marynarki wojennej Republiki Korei) może starać się wyposażyć w F-35B swój najnowszy okręt typu Dokdo – ROKS Marado (LPH 6112, Wodowanie ROKS Marado , 2018-05-14). Jednostka ma wejść do służby w 2020. Na razie okręty typu Dokdo przystosowane są do operowania z nich tylko śmigłowców transportowych, ponieważ ich pokład nie jest pokryty specjalną powłoką z materiałów odpornych na działanie gazów wylotowych o wysokiej temperaturze, emitowanych przez silniki F-35B podczas startu i lądowania (Powłoka ochronna dla Queen Elizabeth, 2016-05-24).

Rząd w Seulu już wcześniej podjął decyzję o zakupie 40 F-35A. W związku z tym pojawiły się głosy nawołujące do rozważenie możliwości nabycia także F-35B, które w dodatku zastąpiłyby starzejące się F-4E/RF-4C i F-5E. W dodatku w japońskich mediach opublikowano informacje, że Kaijō Jieitai (Japońskie Morskie Siły Samoobrony) rozważają zakup F-35B dla swoich śmigłowcowców typu Izumo i/lub Hyūga (Nowa misja JS Kaga, 2018-07-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.