Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Meksykańska flota udaremnia przemyt narkotyków

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 23 sierpnia 2018

Jednostki marynarki wojennej Meksyku przeprowadziły operację nieopodal wybrzeży kraju, w wyniku której udało się udaremnić przemyt ponad 700 kg kokainy.

Siedem jednostek nawodnych, dwa samoloty i oddział piechoty morskiej były zaangażowane w akcję udaremnienia przemytu narkotyków nieopodal wybrzeży południowego stanu Guerrero / Zdjęcie: MO Meksyku

Operację przeprowadzono we wtorek w odległości ok. 75 km na północny wschód od wybrzeży stanu Guerrero. W akcji uczestniczyło siedem jednostek nawodnych, dwa samoloty oraz oddział żołnierzy piechoty morskiej.

Wspomniane siły zaangażowano w akcję zatrzymania i przeszukania łodzi motorowej, którą przedtem śledzono z pokładu jednego z morskich samolotów patrolowych. Wobec podejrzeń, że jednostka służy do przemytu narkotyków, zdecydowano się wysłać w jej kierunku grupę abordażową, która dokonała inspekcji i odkryła ładunek ok. 725 kg kokainy.

Przeprowadzona operacja jest wynikiem decyzji władz centralnych Meksyku, które przed kilkoma laty zgodziły się zintensyfikować działania antynarkotykowe na akwenach kontrolowanych przez meksykańską marynarkę wojenną i straż wybrzeża. Meksykanie współpracują ściśle z siłami morskimi innych państw zaangażowanych operacyjnie w rejonie Karaibów, w tym m.in. z USA (Załoga HNLMS Friesland przejmuje narkotyki, 2018-08-20; USCG udaremnia kontrabandę, 2018-08-02). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.