Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa trasa Finnaira do Los Angeles

Lotnictwo cywilne, 24 sierpnia 2018

Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, 31 marca 2019 Finnair otworzy nową trasę do Los Angeles w Kalifornii. Miasto Aniołów przy trzech cotygodniowych połączeniach stanie się pierwszym portem docelowym Finnaira w Stanach regularnie obsługiwanym przez nowe Airbusy A350.

Trasa Helsinki-Los Angeles będzie obsługiwana przez Airbusy A350 / Ilustracja: Finnair

Finnair wprowadza również dodatkowe połączenia do swojego letniego rozkładu lotów do San Francisco i Chicago. Obie trasy zostaną uruchomione w kwietniu, a czwarte połączenie do San Francisco zostanie dodane w maju. Dzięki trzem nowym cotygodniowym lotom do Los Angeles i dodatkowemu czwartemu cotygodniowemu połączeniu do San Francisco, w sezonie letnim Finnair będzie latał codziennie do Kalifornii.

Dzięki położeniu geograficznemu Helsinek, nowa trasa północna Finnaira do Los Angeles będzie umożliwiała szybsze przeloty klientom ze Skandynawii, krajów bałtyckich, w tym z Polski. Przybliżone czasy lotów to 11 h do Los Angeles i 10 h 30 min do Helsinek.

Cieszymy się, że możemy obsługiwać nową trasę do Los Angeles naszymi Airbusami A350. Dwa lata temu otworzyliśmy trasę do San Francisco, co okazało się wielkim sukcesem i udowodniło, że Kalifornia i Zachodnie Wybrzeże USA są bardzo popularne wśród naszych klientów. Jesteśmy pewni, że nowa trasa do Los Angeles będzie cieszyć się takim samym zainteresowaniem – stwierdził Arunas Skuja, naczelny dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie.

Los Angeles będzie piątym miastem docelowym Finnaira w Stanach, wraz z Nowym Jorkiem, Chicago, San Francisco i Miami. Miasto słynie z pięknej pogody, słynnych plaż, a także jest siedzibą amerykańskiej telewizji i przemysłu filmowego. Jest to także jedno z największych centrów biznesowych i cargo w Stanach Zjednoczonych.

Nowa trasa zostanie uruchomiona w ramach porozumienia atlantyckiego pomiędzy Finnairem, American Airlines, British Airways i Iberią. Obecnie wszystkie cztery linie lotnicze obsługują ponad 100 lotów powrotnych dziennie pomiędzy Europą i Ameryką Północną (Szybki Internet Finnaira , 2018-07-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.