Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnie patrolowce typu Parola w linii

Marynarka wojenna, Służby państwowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 sierpnia 2018

Straż wybrzeża Filipin przyjęła do służby dwa ostatnie okręty patrolowe typu Parola.

Okręt patrolowy BRP Cape Engaño i bliźniaczy BRP Bagacay weszły do służby przed kilkoma dniami. Są to dwa ostatnie patrolowce typu Parola zbudowane dla straży wybrzeża Filipin przez Japan Marine United / Zdjęcie: Straż Wybrzeża Filipin

W Manili odbyła się ceremonia przyjęcia do służby dwóch okrętów patrolowych typu Parola, BRP Bagacay (MRRV 4410) i BRP Cape Engaño (MRRV 4411). W ostatnich miesiącach oba okręty dotarły do Filipin z Japonii, gdzie je zbudowano (Dostawa BRP Bagacay, 2018-06-01).

BRP Bagacay i BRP Cape Engaño są dwoma ostatnimi okrętami patrolowymi typu Parola, które Japan Marine United w Jokohamie zbudowała dla straży wybrzeża Filipin. W ramach programu Multi-Role Response Vessel (MRRV) Filipińczycy pozyskali 10 jednostek tego typoszeregu (Filipińskie patrolowce w linii, 2018-03-30). Ich zakup finansowany jest ze środków rządowych, a także dzięki pożyczce w wysokości 7,3 mld PHP (ok. 502 mln zł) udzielonej Manili przez władze Japonii.

Okręty patrolowe typu Parola mają 44,5 m długości i 7,5 m szerokości. Rozwijają 25 w. Prędkość marszowa wynosi ok. 15 w, a zasięg – ok. 2800 km. Będą służyć m.in. do patrolowania wybranych akwenów, udaremniania przemytu nielegalnych substancji i materiałów do kraju, kontrolowania napływu imigrantów i zwalczania niezgodnego z prawem połowu ryb. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.