Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Plany rozwoju Laudamotion

Lotnictwo cywilne, 30 sierpnia 2018

Niskokosztowe austriackie linie Laudamotion, których 75% udziałów ma irlandzki Ryanaiar mają do lata 2019 podwoić wielkość swojej floty do 18 samolotów Airbus A320. Wprowadzone zostanie także nowe malowanie, odzwierciedlające austriackie dziedzictwo Laudamotion.

Nowe malowanie austriackich linii Laudamotion / Ilustracja: Laudamotion

Pracownicy mają otrzymać podwyżki płac i gwarantowaną płacę podstawową. Podstawowe wynagrodzenie początkowe dla kapitanów wynosić ma 90 tys. euro (ponad 386 tys. zł), a maksymalne – 180 tys. euro. Jak podaje Ryanair analogiczna pensja w Wizz Air wynosi 56 tys. euro, w Level – 72 tys. euro, a w Eurowings – 78 tys. euro. Pierwsi oficerowie otrzymają podstawową pensję w wysokości 46 tys. euro (197 tys. zł), która może maksymalnie wzrosnąć do 70 tys. euro, łącznie z płaceniem za loty. Zimą zostanie wprowadzony nowy grafik, w którym po pięciu dniach pracy przysługiwać będą trzy dni wolnego. Personel zostanie przeniesiony do nowych biur w Wiedniu (Z Krakowa do Wiednia z Laudamotion, 2018-05-28).

Laudamotion teraz z wielką pewnością patrzą w przyszłość, wspierane ogromną siłą finansową Ryanaira, naszego nowego większościowego akcjonariusza i największej europejskiej linii lotniczej. Laudamotion osiągnęły w swoim pierwszym sezonie letnim ponad 90-% współczynnik wypełnienia. 9 dodatkowych Airbusów dostarczonych w 2019 zapewni, że Laudamotion przewiozą co najmniej 5 mln pasażerów w przyszłym roku – powiedział prezes Laudamotion Andreas Gruber.

Ryanair ma przyjemność sfinalizować zakup 75% udziałów w Laudamotion GmbH od Nikiego Laudy i jego zespołu. Cieszymy się z niezwykłej pracy Nikiego Laudy, Andreasa Grubera i całego zespołu Laudamotion w obliczu bardzo trudnych warunków rynkowych i nieuczciwej konkurencji. Z niecierpliwością oczekujemy spełnienia wizji Laudamotion Niki Laudy jako taniej linii lotniczej nr 1 w Austrii. Życzymy Nikiemu bardzo szybkiego powrotu do zdrowia i czekamy na jego powrót tak szybko, jak to możliwe – dodał dyrektor ds. handlowych Ryanaira David O'Brien (Współpraca Rayanaira i Air Malta, 2018-08-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.