Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

BRP Gregorio del Pilar na płyciźnie

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 31 sierpnia 2018

Filipińska fregata rakietowa BRP Gregorio del Pilar utknęła na płyciźnie na Morzu Południowochińskim.

Fregata rakietowa BRP Gregorio del Pilar na płyciźnie Half Moon położonej ok. 120 km na zachód od wyspy Balabac w prowincji Palawan / Zdjęcie: MO Filipin

Jak informuje filipińska rządowa agencja prasowa, PNA, fregata rakietowa BRP Gregorio del Pilar (FF 15), typu Gregorio del Pilar, utknęła na płyciźnie Half Moon (lokalnie określanej jako Hasa-Hasa) położonej ok. 120 km na zachód od wyspy Balabac w prowincji Palawan. Miejsce zdarzenia zlokalizowane jest na wschodnim krańcu Archipelagu Spratly.

Ministerstwo obrony Filipin poinformowało, że prowadzone obecnie czynności mają ocenić stan techniczny okrętu i sprawdzić, czy incydent, do którego doszło w środę, nie spowodował uszkodzeń w strukturze kadłuba. Marynarka wojenna ma też opracować plan wydostania jednostki z jej położenia i odholowania – jeśli będzie taka potrzeba – do któregoś z portów morskich w celu dalszej inspekcji.

BRP Gregorio del Pilar jest jedną z trzech fregat rakietowych typu Gregorio del Pilar w marynarce wojennej Filipin. Zarówno ten, jak i pozostałe dwa okręty, BRP Ramon Alcaraz (FF 16) i BRP Andrés Bonifacio (FF 17), pozyskano w ostatnich latach od USA, gdzie w przeszłości służyły jako patrolowce Straży Wybrzeża USA (BRP Andres Bonifacio na Filipinach, 2016-12-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.