Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnie śmigłowce Bell 412 dla Czarnogóry

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 września 2018

Ostatnie dwa z trzech śmigłowców Bell 412EP/EPI (Enhanced Performance, Improved) zakupionych na potrzeby Vojska Crne Gore (sił zbrojnych Czarnogóry) wylądowały 10 września w bazie Vazduhoplovstvo Vojske Crne Gore (VVCG, wojsk lotniczych Czarnogóry) w Golubovci w pobliżu Podgoricy.

Czarnogórskie Belle 412EPI w trakcie przelotu do bazy wojsk lotniczych w Golubovci w pobliżu Podgoricy

Śmigłowce Bell 412EPI (o nr ser. 37032 i 37033) w wojskowym kamuflażu i wyposażone w awionikę glass cockpit, przeleciały do bazy w Golubovci z centrum obsługowego Bella na lotnisku im. Vaclava Havla w Pradze, pilotowane przez personel czarnogórskich wojsk lotniczych.

Bella 412EPI na terenie bazy wojsk lotniczych w Golubovci. W tle lądujący Bell 412EP, który dotarł do Czarnogóry w kwietniu / Zdjęcia: S. Matic, MO Czarnogóry

Wraz z odbiorem dwóch Belli 412EPI wypełniono postanowienia porozumienia zawartego między rządem w Podgoricy a Canadian Economic Corporation. Kontrakt o wartości 30 mln euro (129 mln zł) zakładał również dostawę jednego używanego Bella 412EP (noszącego znaki rej. N356TD, ex-N23FH, nr ser. 36307), który dotarł do Czarnogóry w kwietniu (Nowy kamuflaż Belli 412EPI VVCG, 2018-08-17).

Na podstawie informacji Igora Bozinovskiego
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.