Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na M153 CROWS II

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 17 września 2018

Norweski Kongsberg otrzymał zlecenie na produkcję kolejnych zsmu M153 CROWS II.

Do 2022 Kongsberg wyprodukuje i dostarczy siłom zbrojnym USA kolejną partię zsmu M153 CROWS II / Zdjęcie: Master Sgt. Michel Sauret, US Army

Departament Obrony USA i norweski Kongsberg Defence & Aerospace AS zawarły porozumienie ramowe o produkcji i dostawie zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia M153 Common Remotely Operated Weapon Station (CROWS II). Wartość umowy wynosi 498 mln USD (1,8 mld zł).

W myśl porozumienia w najbliższych latach Departament Obrony USA będzie zlecał norweskiemu przedsiębiorstwu produkcję i dostawę kolejnych partii zsmu M153 CROWS II. Wielkość i wartość poszczególnych zamówień, a także lokalizacja zakładów, które będą odpowiedzialne za wytwarzanie uzbrojenia, będą ogłaszane wraz z upublicznieniem informacji o kolejnych zleceniach (Kolejne zlecenie na CROWS, 2015-05-29).

Umowa zobowiązuje również producenta do wsparcia technicznego użytkownika na etapie eksploatacji zsmu M153 CROWS II. Dostawy uzbrojenia, które będzie zamawiane w ramach omawianego porozumienia ramowego, mają zostać zakończone do 13 września 2022. Podmiotem zlecającym produkcję będzie US Army Contracting Command. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra