Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Emirates świętują Oktoberfest

Lotnictwo cywilne, 25 września 2018

Jak co roku, linie Emirates świętują Oktoberfest wspólnie z pasażerami na pokładzie i lotniskach. Do 7 października pasażerowie we wszystkich klasach podróżujący z Dubaju do Niemiec będą mogli spróbować specjalnego sezonowego menu złożonego z dań i napojów inspirowanych kuchnią bawarską.

Pasażerowie podróżujący Emirates z Dubaju do Niemiec będą mogli spróbować specjalnego sezonowego menu złożonego z dań i napojów inspirowanych kuchnią bawarską  / Zdjęcie: Emirates

Zabawa zacznie się w słynnym salonie pokładowym samolotu A380, w którym będzie serwowane piwo Paulaner Oktoberfestbier w tradycyjnym, niemieckim kuflu kamionkowym lub szklanym. Paulaner jest podstawą Oktoberfestu, towarzysząc festiwalowi od przeszło 200 lat. Obecnie należy do zaledwie sześciu browarów serwujących piwo podczas imprezy. Dzięki niemu pasażerowie Emirates będą mogli poczuć nastrój niemieckiego święta na pokładzie samolotu.

W dostępnym dla pasażerów klasy pierwszej i biznes salonie pokładowym A380 podawane będą także bawarskie ciasta i przekąski, m.in. precle, Baumkuchen (rodzaj sękacza), ciasto ze śliwkami i kruszonką, tort lincki czy tort Sachera. Aby naprawdę poczuć się jak w Niemczech, pasażerowie mogą także spróbować różnych rodzajów kanapek przygotowanych specjalnie na obchody Oktoberfestu na pokładzie. Wśród nich znajdą się bułki preclowe z pastą jajeczną i rzeżuchą oraz bułki z pieczenią rzymską z indyka. Do kanapek będą podawane dipy z Obazty (tradycyjnej bawarskiej pasty serowej) i smalcu z kaczki.

Pasażerowie podróżujący klasą pierwszą lub biznes z Dubaju do Niemiec spróbują sezonowego menu w postaci kiełbaski drobiowej po norymbersku serwowanej z purée ziemniaczanym, kapustą kiszoną i musztardą. Okolicznościowe menu uzupełniają wykwintne potrawy inspirowane kuchnią regionalną podawane zwyczajowo podczas wszystkich rejsów Emirates. Z kolei pasażerowie podróżujący do Niemiec klasą ekonomiczną mogą spodziewać się na talerzu kurczaka z sosem grzybowym i kapustą bawarską.

Wyjątkową ofertę z okazji Oktoberfestu wprowadzą także poczekalnie lotniskowe Emirates, w których pasażerowie klas pierwszej i biznes oraz członkowie programu lojalnościowego Emirates Skywards Gold i Platinum mogą zrelaksować się przed lotem. W trakcie festiwalu w poczekalniach oprócz stałego, pełnego menu podawane będą kotleciki mielone Frikadellen, kiełbasa biała z wątróbki z preclami i Obaztą.

We wszystkich klasach linie Emirates serwują kilkudaniowe posiłki przyrządzane przez utytułowanych szefów kuchni. Kuchnię inspirowaną daniami regionalnymi często uzupełniają oferty sezonowe takie jak menu bożonarodzeniowe czy potrawy z okazji Chińskiego Nowego Roku, Diwali czy Id al-Fitr. Niestety, oferta przygotowana z okazji Oktoberfestu jest dostępna wyłącznie na trasach do Niemiec i z powrotem.

Emirates wykonują po trzy połączenia dziennie z Frankfurtu i Monachium i po dwa loty dziennie z Düsseldorfu i Hamburga. Przewoźnik lata z Niemiec od 1987. Obecnie kilka rejsów dziennie z Frankfurtu, Monachium i Düsseldorfu obsługuje flagowy samolot Emirates A380. Od 29 października tego roku A380 zostanie skierowany także jedno z dwóch codziennych połączeń z Hamburga (Podróże w luksusie, 2016-07-20, ILA 2016: Największa atrakcja wystawy, 2016-06-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.