Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tu-214ON certyfikowany

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 26 września 2018

24 września 2018 w Wiedniu, w siedzibie Komisji konsultacyjnej Traktatu o otwartych przestworzach (Open Skies) przedstawiciel USA podpisał protokół certyfikacyjny rosyjskiego samolotu rozpoznawczego Tu-214ON. Jego testy odbywały się od 2 do 11 września w podmoskiewskiej Kubince z udziałem  72 ekspertów z 23 państw. Bezpośrednio po zakończeniu testów protokół podpisali wszyscy poza przedstawicielem USA, który powołał się na polecenie z Waszyngtonu (Bez zgody na Tu-214ON w Open Skies, 2018-09-13).

Pierwszy zbudowany przez Tupolewa samolot obserwacyjny Tu-214ON (OS) nr rej. RF-64519. W testach certyfikacyjnych brał udział drugi samolot tego typu, nr rej. RF-64525 / Zdjęcie: Tupolew PJSC

Po certyfikowaniu Tu-214ON FR dysponuje trzema typami samolotów spełniających wymagania Traktatu Open Skies. Są wśród nich także An-30B i Tu-154M Łk-1. Mogą one wykonywać loty obserwacyjne nad wszystkimi państwami Traktatu, w tym USA, Kanadą i Wlk. Brytanią. Tu-214ON jest z nich najnowocześniejszy dzięki wyposażeniu w systemy cyfrowe, w tym rodzimą kamerę OSDCAM4060.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra