Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy rozbity F-35

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 29 września 2018

28 września 2018 około południa nad Karoliną Południową rutynowy lot treningowy wykonywał samolot wielozadaniowy stealth Lockheed Martin F-35B Lightning II. Około 11:45 czasu lokalnego (15:45 UTC) maszyna rozbiła się niedaleko Clarendon Plantations i Joe Allen Drive w Grays Hill w hrabstwie Beaufort. Na miejscu upadku samolotu wybuchł pożar.

Dym nad miejscem, w którym rozbił się po raz pierwszy w historii F-35B / Zdjęcie: twitter – hscott61

Pilot samolotu zdołał się katapultować. Wylądował nie odnosząc poważniejszych obrażeń. Przewieziono go do szpitala na obserwację.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Pierwszej w 12-letnim okresie eksploatacji Lightningów II. Wrak samolotu znaleziono niecałe 10 km od bazy. Na ziemi nikomu nic się nie stało.

Wypadek miał miejsce dzień po pierwszej w historii misji bojowej F-35B w Afganistanie (F-35B debiutują w boju, 2018-09-28). Według Pentagonu, samoloty zniszczyły tam wszystkie wyznaczone cele naziemne. Maszyna startowały z pokładu okrętu desantowego USS Essex.

Rozbity samolot to Lockheed Martin F-35B Lightning II należący do Marine Fighter Attack Training Squadron 501 (VMFAT-501 USMC Warlords) z Marine Corps Air Station Beaufort. F-35B to wariant skróconego startu i lądowania Lightninga II, zaprojektowany specjalnie dla USMC.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.