Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe kabiny Air France

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 01 października 2018

Podczas targów turystycznych IFTM Top Resa, linie Air France po raz pierwszy zaprezentowały swoje zrewolucjonizowane kabiny klasy ekonomicznej i ekonomicznej premium, które będą sukcesywnie wprowadzane na rynek od stycznia 2019.

Nowa kabina klasy ekonomicznej premium będzie stanowić wyposażenie 15 A330 należących do narodowego przewoźnika Francji / Zdjęcie: Air France

Linia wymieni fotele na nowy model, zmienią się też elementy serwisu pokładowego, osobiste ekrany przy fotelach i wystrój kabin. Na podróżnych czekają również nowe, designerskie akcesoria oraz przede wszystkim – pokładowy Internet. W pierwszej kolejności w nowy produkt zostanie wyposażonych 15 Airbusów A330, a docelowo rewitalizacja kabin obejmie całą długodystansową flotę francuskiego przewoźnika. Inwestycja warta 150 mln euro ma na celu większy komfort pasażerów i poprawę ogólnego doświadczenia z podróży Air France.

Dzisiaj świętujemy wprowadzenie na rynek nowych produktów i usług, które będą dostępne w kabinach Klasy Ekonomicznej i Ekonomicznej Premium na lotach dalekiego zasięgu. Oddajemy do użytku zupełnie zmodernizowane kabiny, aby nasi pasażerowie mogli doświadczyć jeszcze bardziej komfortowych i relaksujących podróży. Ta inwestycja w produkt pokładowy w samolotach Airbus A330 warta 150 milionów euro  jest kolejnym, ważnym krokiem w naszej długofalowej strategii dotyczącej standardu podróży, którą realizujemy od 2014 – powiedziała Anne Rigail, wiceprezes ds. klienta w Air France.

Nowy, wygodniejszy fotel w klasie ekonomicznej to większa odległość między podłokietnikami (44 cm), szerokie i wzmocnione specjalną pianką ergonomiczne siedzisko, oparcie odchylane do 118°, 79 cm miejsca na nogi, większy stolik i duży ekran dotykowy najnowszej generacji 16:9 o przekątnej 11,7 cala (29,8 cm). Każdy nowy fotel w klasie ekonomicznej umożliwia korzystanie z urządzeń elektronicznych przez cały czas lotu, ponieważ został wyposażony w port USB i gniazdko elektryczne. Tradycyjnie od momentu wejścia do samolotu, przy każdym fotelu dostępne są słuchawki umożliwiające korzystanie z systemu rozrywki pokładowej. W końcu również pasażerowie będą mogli korzystać z WI-FI, które jest stopniowo instalowane w samolotach Air France.

Atualnie Air France oferuje WI-FI na pokładach Boeingów 787. Usługa będzie stopniowo wprowadzana w Airbusach A330 i Boeingach 777.

Na podróżnych czeka designerski wystrój kabin i nowe akcesoria. Zagłówki foteli i poduszki kabinowe zdobi ciemnoniebieska, monochromatyczna tkanina sygnowana akcentem – symbolem marki Air France. Kolejnym, praktycznym elementem wyposażenia jest czerwony, miękki koc – również w firmowych barwach linii, a dopełnieniem komfortu snu – maska na oczy. Tym razem każdą maskę zdobią inne, kolorowe wzory, inspirowane symbolami miejsc, do których lata Air France, dzięki czemu ten przydatny drobiazg stał się prawdziwie kolekcjonerską pamiątką z podróży.

Kabiny klasy ekonomicznej premium zmodernizowano przede wszystkim z myślą o dodatkowej wygodzie i przestrzeni, do dyspozycji pasażerów. Główną rolę odgrywa tu nowy fotel, z oparciem odchylającym się do 130° w sztywnej obudowie, dzięki czemu pasażerowie nie naruszają swojej osobistej przestrzeni, nawet po jego całkowitym rozłożeniu, mający miękkie, wygodne siedzisko o szerokości 48,3 cm (najszersze na rynku w swojej klasie). Odległość między rzędami foteli i przestrzeń na nogi to 102 cm. W fotelu umieszczono też podparcie lędźwiowe, które dostosowuje kształt oparcia do ciała pasażera. Fotel wyposażono także w  dodatkowe schowki na bagaże podręczne, szersze podparcie pod nogi, nowoczesny 13,3-calowy (33,9 cm) ekran HD i szersze, skórzane podłokietniki, 2 porty USB i gniazdko elektryczne. Pasażerowie korzystają z dostępu do pokładowego WI-FI i indywidualnego systemu rozrywki, na który składa się ponad 1200 h filmów, muzyki, gier, a nawet zajęć medytacyjnych.

W kabinie ekonomicznej premium zestaw do spania składa się z czerwonej puchowej poduszki i granatowego koca. Gościom tej klasy Air France oferuje również designerskie zestawy kosmetyków i akcesoriów podróżnych, którym linia nadaje nowy image co 6 miesięcy.

Poza wymianą foteli oraz zmianą kolorystyki i designu kabin, Air France zaplanował dodatkowo liczne drobiazgi umilające podróż. Zaraz po wejściu na pokład pasażerowie są witani oshibori – czyli małym, wilgotnym ręcznikiem do odświeżenia rąk. Jest to miły gest powitania zaczerpnięty z tradycji japońskiej. Po nim następuje nawiązanie do kultury francuskiej – aperitif w postaci szampana, w nowo zaprojektowanych kieliszkach.

Posiłki w czasie lotu są serwowane na nowej zastawie projektu Eugeni Quillet. Naczynia są wykonane z czarnego tworzywa i podlegają recyklingowi. Na posiłek w tradycyjnym francuskim stylu, którym częstowani są pasażerowie klasy ekonomicznej składa się przystawka, danie główne, deser i sery. W kabinie ekonomicznej premium przystawka i deser są inspirowane menu klasy biznes. Posiłkom towarzyszą obowiązkowo francuskie wina.

Podczas lotów dłuższych niż 8,5 h, poza tradycyjnym serwisem pokładowym, na pasażerów czeka kolejna nowość –  przekąski My Little Gourmandises, dostępne w barach samoobsługowych na pokładzie. Dodatkowo podczas długich lotów – od 8,5 do 10, 5 h, drugi posiłek – najczęściej śniadanie – jest oferowane teraz w praktycznej torbie Bon Appétit, która zawiera zestaw przekąsek do zjedzenia w samolocie lub zabrania na później.

Ostatnim nowym akcentem na zakończenie podróży są cukierki we francuskim stylu, którymi pasażerowie są częstowani w ramach drobnego podziękowania za wspólny lot. Nowości będzie można doświadczyć podróżując w przyszłym roku na wybranych trasach międzykontynentalnych Air France, obsługiwanych przez jeden z 15 A330, z nowymi kabinami (Nowe trasy Air France i JOON, 2018-09-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.