Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożegnaliśmy generała Dzioka

Pożegnania, Lotnictwo wojskowe, 03 października 2018

Wczoraj w Bydgoszczy został pochowany gen. Kazimierz Dziok. Nad grobem generała przeleciał klucz samolotów Su-22.

Klucz samolotów uderzeniowych Su-22 przelatuje nad miejscem wiecznego spoczynku gen. Kazimierza Dzioka / Zdjęcie: Tomasz Hypki

Wczoraj w Bydgoszczy został pochowany były dowódca Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej gen. dyw. pilot Kazimierz Dziok (Odszedł gen. Kazimierz Dziok, 2018-09-28). Uroczystość odbyła się z zachowaniem pełnego ceremoniału wojskowego. Na pogrzeb przybyła rodzina oraz setki przyjaciół i współpracowników generała.

Gen. Kazimierza Dzioka żegnali zarówno generałowie obecnie dowodzący polskimi siłami zbrojnymi (pierwszy z lewej zastępca dowódcy generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, gen. dyw. pilot Jan Śliwka),......jak i Jego pozostający już w stanie spoczynku współpracownicy z czasów służby w Wojskach Lotniczych i Obrony Powietrznej. Pierwszy z lewej gen. broni pilot Andrzej Dulęba – następca generała na stanowisku dowódcy WLiOP. Za nim gen. broni pilot Lech Majewski – w latach 2010-2013 dowódca Sił Powietrznych (przemianowanych tak z WLiOP) i pierwszy dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych RP / Zdjęcia: Tomasz Hypki

Nad grobem gen. Dzioka przemówił m.in. Jego wychowanek, obecny zastępca dowódcy generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, gen. dyw. pilot Jan Śliwka. Uroczystość zakończył przelot trzech samolotów uderzeniowych Su-22, takich samych, na jakich latał gen. Dziok (Su-22 powróciły do latania w drugiej połowie września po pozytywnym zakończeniu testów foteli katapultowych montowanych w samolotach tego typu).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra