Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Coraz bliżej australijskich Hunterów

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 października 2018

Rząd Australii i BAE Systems zrobiły krok w kierunku podpisania kontraktu na zakup nowoczesnych fregat rakietowych typu Hunter.

Na mocy podpisanego z rządem Australii porozumienia BAE System będzie kontynuowało przygotowania do budowy nowych fregat rakietowych typu Hunter / Zdjęcie: Michał Jarocki

BAE Systems poinformowało o zawarciu z rządem Australii umowy Advanced Work Arrangement (AWA). Dotyczy ona kontynuacji przygotowań do budowy nowych australijskich fregat rakietowych typu Hunter, w tym dopracowanie projektu okrętów, ustalenie planu ich budowy, zapewnienie kadry pracowniczej i wykonanie prac infrastrukturalnych niezbędnych do rozpoczęcia budowy jednostek.

Latem rząd Australii wybrał ofertę BAE Systems w programie SEA 5000, który zakłada budowę dziewięciu fregat rakietowych typu Hunter za ok. 35 mld AUD (ok. 131 mld zł, BAE Systems tłumaczy wygraną w australijskim przetargu, 2018-07-09). Okręty powstaną w stoczni Osborne Naval Shipyard w Adelajdzie na terenie Australii Południowej, która należy do ASC (BAE Systems o wygranej w Australii, 2018-07-02).

Nowe australijskie fregaty zostaną zbudowane na podstawie projektu Global Combat Ship – Australia, który z kolei powstał w oparciu o proj. GCS/City opracowany dla Royal Navy. Pierwsze trzy fregaty zostaną nazwane: HMAS Flinders (II), HMAS Hunter i HMAS Tasman, a ich imiona mają nawiązywać od wybranych regionów geograficznych w Australii (Podano imiona australijskich fregat, 2018-07-05). Huntery zastąpią w linii obecnie eksploatowane okręty typu Anzac (Kolejny Anzac do modernizacji, 2018-09-13). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra