Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35B wskazuje cele HIMARS

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 08 października 2018

Jak poinformował z-ca d-cy ds. lotnictwa Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC) gen. broni Steven R. Ruder, kierowany przez niego rodzaj sił zbrojnych przeprowadził próbne strzelanie z wyrzutni rakietowej HIMARS, której cele wskazywał wielozadaniowy samolot bojowy F-35B Lightning II.

Strzelanie z wyrzutni HIMARS, której cele wskazywał F-35B było kolejnym etapem zwiększania zdolności bojowych marines do operowania w sieciocentrycznej przestrzeni bitewnej / Zdjęcie: USMC

Udało nam się połączyć F-35 z HIMARS i udało nam się trafić w konkretny cel – stwierdził gen. Ruder podczas ubiegłotygodniowego spotkania w CSIS. Według gen. Rudera cała procedura wykrycia, identyfikacji i namierzenia  celu została przeprowadzona przez pilota F-35B z użyciem czujników pokładowych samolotu. Następnie wszystkie dane zostały przesłane do załogi HIMARS za pośrednictwem łącza informacyjnego. Po ich odebraniu artylerzyści odpalili pocisk, który zniszczył cel.  

Historyczne wydarzenie miało miejsce podczas niedawnego kursu zastosowania uzbrojenia i taktyki USMC na poligonie Yuma w Arizonie. To kolejny etap zwiększania zdolności bojowych artylerii rakietowej marines. Wiosną przeprowadzono zdolność do przerzutu HIMARS na pokładzie samolotu Hercules, a wcześniej testowano możliwość strzelania z pokładu okrętu (F-35B debiutują w boju, 2018-09-28, HIMARS Raid, 2018-04-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.