Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Polskie osiągnięcia lotnicze w 100-lecie odzyskania niepodległości

Imprezy branżowe, Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 10 października 2018

Społeczność akademicka Politechniki Warszawskiej ma zaszczyt zaprosić na wystawę polskich osiągnięć lotniczych w 100-lecie Odzyskania Niepodległości, która odbędzie się w dn. 22-23 października w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, Plac Politechniki 1.

Wystawie towarzyszyć będzie Konferencja, na której prelekcje wygłoszą przedstawiciele polskich instytucji i organizacji lotniczych, przemysłu lotniczego i studenckich kół naukowych działających przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Uroczyste otwarcie wystawy i konferencji odbędzie się 22 października o godzinie 9:00 w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej przy Placu Politechniki 1. Imprezę zainauguruje Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt.

Następnie odbędą się dwa panele konferencyjne i zwiedzanie wystawy statycznej. Uroczystego zakończenia konferencji o godz. 15;30 dokona Dziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa prof. dr hab. inż. Janusz Frączek.

Na wystawie statycznej zaprezentowany zostanie przekrój najciekawszych polskich konstrukcji i osiągnięć polskiego lotnictwa i kosmonautyki. Wśród eksponatów będzie można zobaczyć  m.in. legendarny polski myśliwiec PZL P.11c, rakietę ILR-33 Bursztyn, szybowce PW-5 Smyk i Orlik Olimpijski i motoszybowiec z napędem elektrycznym AOS-71 oraz cele powietrzne: JET-2 i SZERSZEŃ M-1, bezzałogowe statki powietrzne ATRAX, NeoX i MOSUPS, system zwalczania bsl Sudil-1 i obiekty lotnicze studenckich kół naukowych: samoloty, szybowce, silniki, satelity, symulatory lotu.

Ponadto na wystawie zostaną zaprezentowane najwybitniejsze postacie polskiego lotnictwa, m.in. Tadeusza Sołtyka, Stanisława Skalskiego, Stanisława Skarżyńskiego oraz Stanisława Rogalskiego, Stanisława Wigury i Jerzego Drzewieckiego.

Wystawa będzie czynna w dn. 22-23 października, w godz. 11:00-18:00. Wstęp wolny.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.