Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby kwalifikacyjne MMP

Wojska lądowe, Wojska specjalne, Przemysł zbrojeniowy, 17 października 2018

Między 25 sierpnia a 22 września w Dżibuti, personel STAT (Section Technique de l’Armée de Terre – Wydziału Technicznego Francuskich Wojsk Lądowych), francuskiej DGA (Direction Générale de l’Armement – Agencji ds. zamówień obronnych) i koncernu MBDA przeprowadziły próby przeciwpancernych pocisków kierowanych MMP (Missile Moyenne Portée). Ich celem było sprawdzenie możliwości eksploatacji MMP w warunkach półpustynnych.

Próbne odpalenie MMP z łodzi półsztywnej ECUME / Zdjęcie: MO Francji

W ramach prób wykonano dziewięć odpaleń – wszystkie pociski trafiły w cel. Wyniki potwierdziły niezawodność MMP w klimacie gorącym, a także jego osiągi w scenariuszach operacyjnych. Dwa odpalenia zostały wykonane przez żołnierzy Fusiliers Marins i Commandos Marine z łodzi półsztywnej ECUME (l’Embarcation Commando à Usage Multiple Embarquable). Pierwszy strzał oddano do celu na lądzie, a drugi do celu morskiego. MMP to pierwszy ppk, który może być odpalany z łodzi ECUME.

W Dżibuti francuskie siły zbrojne mają niezbędne do ćwiczeń warunki klimatyczne podobne do tych, jakie panują w obecnych strefach ich zaangażowania w pasie Sahel–Afryka Subsaharyjska. Wyniki prób w klimacie gorącym umożliwiają wprowadzenie MMP nadchodzących tygodniach do uzbrojenia jednostek działających w ramach operacji Barkhane (MBDA proponuje Polsce Enforcera , 2018-10-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.