Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mobilizacja antyrakietowa w Japonii

Strategia i polityka, Marynarka wojenna, 28 marca 2009

3 niszczyciele japońskich sił samoobrony wyszły z portów, by zareagować na północnokoreańską próbę rakietową. Dwa z nich wyposażone są w systemy Aegis i uzbrojone w antyrakiety SM-3.


Niszczyciele Kongo i Chokai w bazie Sasebo przed wypłynięciem na Morze Japońskie

To niszczyciele Kongo i Chokai. Wypłynęły one z bazy Sasebo w prefekturze Nagasaki i skierowały się na Morze Japońskie. Jeśli północnokoreańska rakieta lub jej fragment zagrażałaby terytorium Japonii, antyrakiety z niszczycieli mają je zniszczyć.

Trzeci niszczyciel to Kirishima. Wypłynął on z bazy Yokosuka w prefekturze Kanagawa. Nie jest on jeszcze uzbrojony w antyrakiety, ale jego system radiolokacyjny może śledzić lot koreańskiej rakiety. Kirishima popłynął na Ocean Spokojny.

Władze Korei Północnej poinformowały kilka dni temu o planowanym na 4-8 kwietnia w godzinach między 11:00 a 16:00 starcie z bazy Musudan-ri rakiety nośnej z satelitą telekomunikacyjnym na pokładzie. Jednak zachodni eksperci podejrzewają, że to jedynie oficjalna zasłona dla próby rakiety balistycznej dalekiego zasięgu (6 tys. km) Taepodong-2. Stąd decyzja japońskiej Rady Bezpieczeństwa o próbie zniszczeniu rakiety, gdyby ta zboczyła z bezpiecznej trajektorii, i mobilizacja floty.

Jednostka PAC-3 w bazie Iruma w prefekturze Saitama

Zmobilizowano też naziemne wyrzutnie antyrakiet - PAC-3. Baterie mają być przemieszczone do prefektur Akita i Iwate. Patrioty chronią też stolicę - Tokio.

W akcji ochrony wysp japońskich wezmą udział także niszczyciele US Navy - USS McCain i USS Chafee. Oba są wyposażone w system Aegis i uzbrojone w rakiety SM-3. Obecnie bazują one w Sasebo. Prawdopodobne jest też wypłynięcie na Morze Japońskie południowokoreańskiego niszczyciela King Sejong wyposażonego w system Aegis.

Według oficjalnych danych przekazanych przez Koreę organizacjom międzynarodowym, stopień startowy powinien wpaść do Morza Japońskiego, ok. 130 km od prefektury Akita. Drugi stopień ma przelecieć nad Japonią i spaść do Pacyfiku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.