Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Miedwiediew latał Su-34

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 28 marca 2009

Dziś prezydent FR Dmitrij Miedwiediew wykonał półgodzinny lot frontowym bombowcem wielozadaniowym Su-34.

Lot odbył się z lotniska podmoskiewskiej bazy w Kubince. Wcześniej rosyjski prezydent zwiedzał jej obiekty. Przed lotem przeszedł instruktaż i badania lekarskie.

Miedwiediewowi zaprezentowano kompleksy przeciwlotnicze S-300 i S-400, system przeciwlotniczy Pancyr-1S, bombowce strategiczne Tu-160 i Tu-95MS, samoloty tankujące Ił-78M, ciężkie samoloty transportowe An-124-100 Rusłan, samolot dowodzenia i rozpoznania radiolokacyjnego A-50U oraz kilka innych samolotów i śmigłowców.

Poprzednik Miedwiediewa, Władimir Putin kilkakrotnie latał wojskowymi samolotami. W 1999 10 minut latał Su-25UB w Krasnodarze, w marcu 2000 przeleciał z Krasnodaru do Groznego myśliwcem Su-27UB, a w 2005 ok. 5 godzin latał bombowcem strategicznym Tu-160. W czasie lotu samolot wystrzelił pocisk samosterujący i uzupełniał paliwo ze zbiornikowca Ił-78.

Według oficjalnych informacji, samoloty Su-34 są produkowane seryjnie od 2006 w Nowosybirsku. Powstały na bazie myśliwców Su-27. Rosyjskie WWS planują zakupić ich do 300 egz. Do 2020 mają całkowicie zastąpić bombowce Su-24. Na razie zamówienie nie przekracza jednak 32 Su-34.


Drukuj Góra