Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próby zmodernizowanego Gotlanda

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 23 października 2018

W stoczni Saaba w Karlskronie 19 października rozpoczęły się próby morskie zmodernizowanego okrętu podwodnego HSwMS Gotland, typu Gotland. Prace polegające na jego unowocześnieniu w połowie okresu eksploatacji zakończono kilka miesięcy temu.

Zmodernizowany HSwMS Gotland podczas prób morskich / Zdjęcie: Saab

Próby morskie to ważny etap projektu modernizacji. Po raz pierwszy załoga będzie eksploatować nowe systemy i urządzenia w rzeczywistym środowisku. Po intensywnym szkoleniu w ośrodku lądowym, marynarze będą mogli teraz zobaczyć prawdziwy potencjał swojego okrętu – powiedział szef Saab Kockums Gunnar Wieslander.

Gotland jest pierwszym z dwóch okrętów podwodnych tego typu, które zostaną zmodernizowane w celu polepszenia zdolności operacyjnych Svenska marinen (marynarki wojennej Królestwa Szwecji) po 2025. Jednostkę wyposażono w niezależny od powietrza napęd (AIP) w technologii Sterlinga oraz nowoczesne czujniki i system zarządzania okrętem, a miejsce tradycyjnego optycznego peryskopu zajął maszt optoelektroniczny (Zakończono modernizację HSwMS Gotland, 2018-06-21).

Ponad 20 urządzeń znajdujących na pokładzie zmodernizowanego OP Gotland zostanie użytych do wyposażenia nowych OP Svenska marinen, oznaczonych jako A26 (Saab prezentuje nową lekką torpedę, 2017-05-30). Po zakończeniu prób i weryfikacji rozwiązań okręt zostanie przekazany wojsku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.